Real Madrid je baš BLED: Betis i TREĆI PUT nesavladan na "Bernabeuu"

Izvor mondo.ba

Madriđani propustili priliku da zasednu na čelo tabele španske Primere.

Posle "petarde" u prošlom kolu protiv "fenjeraša" Leganesa, očekivalo se da "kraljevski" klub nešto slično ostvari i u duelu sa ove sezone nejakim Betisom.

REAL MADRID - BETIS 0:0

Ali, tim Zinedina Zidana pružio je još jednu bledu partiju, te nije uspeo da slomi otpor žilavih gostiju, koji su na golu imali odličnog čuvara mreže Žoela Roblesa.

Ipak, sigurno će biti mnogo zadovoljniji osvojenim bodom nego domaćin.

Utakmica je počela poništenim golom Edena Azara. Belgijanac je već u 8. minutu prvu priliku pretvorio u pogodak, ali je isti poništen, i to nakon reakcije iz VAR sobe - fudbaler Reala bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Da je Betis izuzetno neugodan gost u prestonici Španije, navijači Reala mogli su da se uvjere u prethodne dvije sezone, kada su "zeleno-beli" iz Sevilje odneli svih šest bodova. Prošle sezone bilo je 0:2, a 2017. minimalnih 0:1.

Očekivalo se da nakon toga Madriđani nastave sa pritiskom, ali nekako je igra domaćih bila neubedljiva.

Tek je u finišu prvog dela zapretili su Serhio Ramos i Karim Benzema, ali je golman Betisa bio siguran, pa se na odmor otišlo neokrznutih mreža.

Nije Zidanov tim delovao impresivno ni u nastavku. Kritičari će sasvim sigurno nakon večerašnjeg meča moći da nastave sa "paljbom" ka kormilaru Reala, koji nije imao ideju kako da načne mrežu rivala.

Ni ulazak Luke Jovića u 83. minutu nije promenio gotovo ništa u ofanzivnoj liniji domaćina.

Veliku priliku na isteku 90. minuta imao je Vinisijus Žunior, ali je ponovo fenomenalan bio čuvar mreže gostiju Robles i sačuvao bod svog tima.

Real Madrid tako je propustio priliku da iskoristi današnji kiks Barselone i zasjedne na čelo tabele (sada oba tima imaju po 22 boda, ali je Barsa i dalje lider zbog bolje gol-razlike), baš kao što su to ranije danas učinili i Sevilja i Atletiko Madrid u međusobnom duelu (1:1).

Betis je postao prvi klub u istoriji Primere koji je kao gost na tri meča u nizu protiv Reala sačuvao svoju mrežu, dok je u isto vreme Zidan prvi put na "Bernabeuu" remizirao bez golova.