Bajern iskalio bes: Kutinjo i Levandovski UNIŠTILI Verder!

Izvor mondo.ba

Minhenski klub demonstrirao silu posle dva uzastopna poraza u Bundesligi.

Posle dva uzastopna poraza u Bundesligi, Bavarci su se našli izvan mesta koje vodi u Evropu. U takvoj situaciji su dočekali Verder i uradili ono što najviše vole - iskalili sav bes.

BAJERN - VERDER 6:1 (2:1)
/Kutinjo 45, 63, 78, Levandovski 45+4, Miler 75 - Rašica 24/

Učinili su to tek u drugom poluvremenu, zahvaljujući raspoloženom Felipeu Kutinju, trostrukom strelcu i dvostrukom asistentu, kao i Robertu Levandovskom, koji je sa dva nova pogotka stigao do 28 golova u sezoni.

Tim iz Bremena je u prvom dijelu bio vrlo ravnopravan rival šampionu Njemačke i prvi stigao do prednosti pogotkom "kosovskog" fudbalera Milota Rašice, a šok na "Alijanc Areni" trajao je sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena kada je Bajern uspeo da preokrene rezultat.

Kutinjo je ćušnuo loptu u mrežu za izjednačenje, dok je Levandovski na asistenciju Brazilca doneo 2:1 u četvrtom minutu nadoknade.

Izabranici Hansija Flika su potvrdili trijumf u 63. minutu novim fantastičnim potezom Felipa Kutinja, koji je ponovo izbegao ofsajd na asistenciju Davida Alabe, a potom majstorski lobovao golmana Verdera - 3:1.

Potom je usledila egzibicija u režiji Kutinja i Levandovskog,
koji su rešetali mrežu u 72. i 78. minutu, a u 75. minutu je na asistenciju maesteralnog Brazilca pogodio i Tomas Miler. Ipak, najljepši ubjedljivo bio je gol za "het-trik" Kutinja nakon što je sa ivice kaznenog prostora iskosa pogodio suprotan ugao!

I napadač Borusije iz Dortmunda Marko Rojs upisao se u listu strelaca u Majncu postigavši gol za vođstvo "milionera" u trijumfu od 4:0.

Iako su dominirali na "Opel Areni" u Majcu, barem što se tiče poseda lopte i stopostotnih šansi, Borusija je tek u nastavku stigla do ubedljive pobjede, osme ove sezone, za treću poziciju na tabeli.

Najpre je u 66. minutu Džejdon Sančo povisio na 0:2, tri minuta kasnije pogodio je Torgen Azar, da bi poker golova u mreži Robina Zentnera kompletirao Niko Šulc u 84. minutu.