Jovićeva "štikla" pokrenula Real, Kazemiro srušio Sevilju

Madriđani pobedom stavili pritisak na Barselonu u borbi za vrh tabele, Nemanja Gudelj "krivac" za poništeni gol gostiju.

"Kraljevski" klub nije briljirao ali je upisao važnu pobedu nad Andalužanima, dok je Luka Jović na "šmekerski" način asistirao kod prvog pogotka.

REAL MADRID - SEVILJA 2:1 (0:0)
/Kazemiro 57, 69 - De Jong 64/

Možda ga još uvek neće golovi, možda ni ovoga puta nije zatresao mrežu, ali se srpski napadač postarao da njegovi potezi ostanu zapamćeni.

Konkretno jedan od njih, onaj iz 57. minuta kada je lepim dodavanjem petom uposlio Kazemira, a ovaj u gol šansi doneo prednost Realu.

Tu situaciju možete da pogledate OVDE.

Madriđani su imali problema u prvom poluvremenu da uspostave dominantnu igru i malo je nedostajalo da prvi prime gol. Štaviše, oni na kratko i jesu gubili, kada je Luk de Jong postigao pogodak glavom, međutim, drugi srpski napadač je bio "krivac" što je on bio poništen.

Sevilja je ovim rezultatom upisala i 15. uzastopni poraz na stadionu "Santijago Bernabeu".

Pomoć video tehnologije utvrdila je da je u toj akciji Nemanja Gudelj faulirao jednog igrača Real Madrida, pa je rezultat ostao 0:0.

U nastavku, Real stiže do vođstva i već pet minuta nakon asistencije, Jović napušta igru i prepušta svoje mesto Karimu Benzemi. Luk de Jong je ovog puta uspeo da zapravo izjednači, ali ponovo Kazemiro trese mrežu Sevilje za konačnih 2:1.

On je tom prilikom ostao potpuno sam na petercu i nije imao problema da postigne drugi gol na meču.

Real nije stvorio mnogo prilika, ali su iskoristili dve najbolje u kojima su se našli i tako došli do 12. pobede u Primeri.

"Kraljevski" klub je sada stigao do 43 boda u Primeri, tri više od Barselone, koja će u nedelju morati da savlada Granadu ne bi li ostali u korak sa velikim rivalom.