Bajern se za 12 minuta vratio na VRH: Ovo nije uradio od 1973.

Izvor mondo.ba

Bavarci pokazali moć!

Izvor: Jörg Schüler/Bongarts

Bajern će pamtiti nedeljno gostovanje Kelnu.

Najdominantniji nemački klub posle 47 godina je dao tri gola za 12 minuta u pobedi, kojom se vratio na čelo tabele.

KELN - BAJERN 1:4 (0:3)

Vezista Bavaraca Tomas Miler, koga je jesenas hteo Inter, ponovio je lični rekord po broju asistencija, jer je danas namestio dva gola, a ove sezone čak 14!

Najpre je u trećem minutu asistirao Robertu Levandovskom, a potom dva minuta kasnije Kinglsiju Komanu, da bi "blickrig" kojim su "jarčevi" bokserskim rečnikom završili na podu, kompletirao je Serž Gnabri u 12. minutu.

Kod sva tri pogotka bavarskog tima akcije su bile zaista lepe.

Najpre je Levandovski iskosa poslao loptu pod prečku za 23. "recku" ove sezone, potom je preslikanu akciju sa "malog fudbala" u kaznenom prostoru završio Koman, a Gnabri je majstorski sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u sami ugao.

Ni tada izabranici Hansija Flika nisu "povukli ručnu" već su nastavili da melju i samo zahvaljujući sreći golman "jarčeva" Timo Horn nije još najmanje dva puta vadio loptu iz svoje mreže do odlaska na odmor.

Međutim, početkom nastavka domaćin se malo oporavio od šoka i probudio iz letargije, pa je preko Džona Kordobe dva puta zatresao mrežu Manuela Nojera. Na nesreću Kelnovih navijača, oba puta je kolumbijski napadač bio u ofsajdu.

Bajern je potom pogodio za 0:4 u 64. minutu i još jednom pokazao da ga Keln inspiriše, jer je "jarčevima" do sada dao čak šest golova.

Keln je potom samo koliko-toliko ublažio poraz počasnim pogotkom Marka Uta posle akcije u tri poteza. Njegov tim je uprkos današnjem porazu ostao iznad crte, sa šest bodova više od zone ispadanja.