Dok je Efes punio obruč košarkaša, DRAMA na utakmici fudbalera u Minhenu!

Izvor mondo.ba

Umalo da prvak Nemačke uprska stvar pred put u London na duel sa Čelsijem.

Izvor: Sebastian Widmann/Bongarts

Fudbaleri Paderborna služili su Bajernu za podizanje forme i retke susrete sa najmoćnijim klubom u Nemačkoj završavali porazima od 1:5, 4:0, 0:6, 0:6…

Ove sezone, momci trenera Štefana Baumgarta imaju razloga da budu ponosni na otpor koji su pružili u 180 ligaških minuta protiv šampiona.

Bilo je 2:3 jesenas pred 15.000 ljudi na "Benteler areni" i 3:2 (1:1) večeras pred 75.000 ljudi na "Alijanc areni".

Dok su košarkaši statirali u evroligaškoj utakmici u "Audi domu", armija navijača Bajerna strepela je do poslednjih trenutaka za ishod meča 23. kola fudbalskog šampionata koji je golovima u 70. i 88. minutu rešio nezaustavljivi Robert Levandovski.

Levandovski je trenutno na 23 gola u 22 utakmice u ligi, a prošle sezone postigao je 22 pogotka na 33 nastupa.

Dva minuta pre ulaska u nadoknadu, a sedam nakon što je Sven Mičel drugi put izjednačio rezultat, Poljak je doneo ekipi četiri boda prednosti nad drugoplasiranim Lajpcigom, jedinim rivalom kog sastav Hans-Ditera Flika nije savladao od nastavka Bundeslige u januaru.

Opširnije u utakmici na portalu naših kolega iz Banjaluke, Mondo.ba.

Branioca titule i lidera sada očekuje put u London na prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona, u utorak uveče sa Čelsijem.