Nismo verovali da BAŠ OVOLIKO može da se troši vreme u fudbalu

Izvor mondo.rs

Pogledajte, kad smo mi već bacili dva minuta svog života na gledanje izvođenja jednog kornera, šta će vama faliti?

Trošenje vremena je nešto sa čime fudbal decenijama pokušava da se izbori. Stariji ljubitelji fudbala vide koliko je taj proces u Evropi ubrzan u poslednjih dvadesetak godina, od kada se daju žuti kartoni za odugovlačenje.

Pre toga bi dečaci na stadionu po minut "trčali" za loptom ako njihov tim vodi, golmani bi posvećivali posebnu pažnju "baštovanstvu" pre nego što izvedu loptu posle gol-auta.

Kartoni su to drastično skratili i iskorenili u Evropi, ali taj trend nije omeo igrače Mamelodi Sandaunsa iz Južne Afrike da trošenje vremena podignu na jedan sasvim, sasvim nov nivo.

Oni su, naime, na utakmici protiv Blumfontejn Seltika jedan korner izvodili puna dva minuta!

Da, dva minuta im je trebalo da nameste loptu i izvedu je.

Sudija Sedrik Muvali nije bio impresioniran, podelio im je tri žuta kartona. Za traćnje vremena upisani su Leandro Sirino, Sibusiso Vilakazi i Hlempo Kekana, ali ako mislite da ih je to ubrzalo – grdno se varate.

U jednom trenutku se pojavio i kapiten, pa smo pomislili "konačno razumna osoba". Kakva greška.

Trebalo je ipak sačuvati tih 2:1. Na kraju su uspeli, ali ovo je takvo traćenje vremena da ćete i vi izgubiti dva minuta svojih života ako pogledate.

Mi smo sa zadovoljstvom u potpunoj neverici bacili svoja dva minuta na ovaj performans: