Bajern "brutalan" u gostima, nesvakidašnje scene u Hofenhajmu

Izvor mondo.ba

Bavarci postali prvi klub u istoriji Bundeslige koji je na pet uzastopnih gostovanja u protivničku mrežu smestio bar tri gola. Danas - šest!

Kada najtrofejniji nemački klub stiže u goste, goleada je zagarantovana, ali niko nije očekivao ono što se desilo u finišu meča.

Ali, krenimo redom.

I bez prvog strelca Roberta Levandovskog (25 golova), Bavarci su i na petom uzastopnom gostovanju u Bundesligi postigli barem tri gola, te tako postali prvi klub u istoriji najjače nemačke lige kojem je to pošlo za rukom.

Ovaj put, tim Hansija Flika u mrežu Hofenhajma "spakovao" je šest golova, od čega čak četiri u prvom poluvremenu!

HOFENHAJM - BAJERN MINHEN 0:6 (0:4)

Hofenhajm je tako ušao u "brutalan" niz Bavaraca, koji su na poslednjih pet prvenstvenih mečeva u gostima postigli čak čak 20 golova (Frajburg 1:3, Herta 0:4, Majnc 1:3, Keln 1:4).

Ni sjajna partija Bavaraca nije zadovoljila njihove pristalice, koji su dva puta prekidali meč, prvo zbog uvredljivog transparenta, a zatim i pogrdnog skandiranja prvom čoveku Hofenhajma Ditmaru Hopu.

Sudija Kristijan Dingert bio je prinuđen da prekine susret na petnaestak minuta, dok se stvari na tribinama nisu smirile.

Meč je zatim nastavljen, ali igrači obe ekipe su prešetali preostalih osam minuta, tako da je ostalo 6:0.

MILER

Iako se nije upisao u strelce, Tomas Miler zabeležio je dve asistencije, kod prvog i petog gola Bajerna, a onda je u 56. minutu svoje mesto ustupio Gorecki, koji se u listu strelaca upisao samo šest minuta kasnije.

Do bodova je stigla i Borusija Dortmund, koja nije bila ni izbliza ubedljiva kao Bajern. "Milioneri" su golom Džejdona Sanča u ranoj fazi susreta stigli do trijumfa protiv Frajburga.

Majnc nije imao većih problema protiv prežaljenog "fenjeraša" Paderborna, dok je u duelu Augzburga i Borusije Menhengladbah gost bio uspešniji, i to u meču u kojem je u nastavku viđeno pet pogodaka.