Počelo belorusko prvenstvo i to kako: PET penala na jednom meču!

Izvor mondo.ba

Donosimo vam i video, pa pogledajte šta se dešavalo

a prste jedne ruke mogu da se nabroje evropske zemlje gdje se ovog vikenda igraju utakmice elitnog fudbalskog ranga, naravno, zbog pandemije virusa korona.

Jedna od njih je Belorusija, gdje je registrovano 76 slučajeva, od čega je aktivan 61, bez ijednog smrtnog ishoda, i gdje su se ove subote i nedelje odigrani mečevi prvog kola.

Najzanimljivije je bilo u okršaju Slucka i Slavije Mozir.

Imena današnjih rivala, kao ni rezultat kojim je meč završen (3:1), sami po sebi vam verovatno ne znače mnogo, ali kada vam kažemo da je arbitar ČAK PET puta pokazao na ''belu tačku'', onda svakako vredi pogledati šta se dešavalo na ovom meču!

Sve je krenulo u 30. minutu, kada su gosti poveli sa ''kreča'', a domaćini uzvratili na isti način u smiraj prvog poluvremena, u 44. minutu.

Domaći sastav potom nije iskoristio dva jedanaesterca, u 59. i 74. minutu, ali je u drugoj situaciju uspio da odbijenu loptu pospremi u mrežu, a ''penalijada'' je zaključena deset minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka.