ONI SE NE ŠALE

Vošo pazi se, TSC gazi sve: ŠEST KOMADA za vruću evropsku trku!

Autor Nebojša Marković

Ovo je njihova peta uzastopna pobeda, a tokom tog niza su stigli do 15 postignutih golova!

Možda mnogi Vojvodinu već vide u kvalifikacijama za Ligu Evrope i na trećoj poziciji u Superligi, ali TSC se ne predaje. Štaviše, novi član elitnog ranga opasno preti!

TSC BAČKA TOPOLA - JAVOR 6:1 (2:0)
/Silađi 5, 76, Tumbasević 21, Zec 48, 88, Lukić 65 - Petković 75/

Možda će vas zanimati

Igrači Zoltana Saba započeli su "treći deo" superligaške sezone na spektakularan način, potpuno razbivši i nadigravši ekipu Javora. Domaći su "spakovali" šest komada u mrežu rivala, za srećan put i povratak u Ivanjicu.

Sada je TSC prišao Vojvodini na samo tri boda zaostatka, tri kola pre kraja sezone, u borbi za treće mesto na tabeli.

Ova pozicija je izuzetno važna jer je ona poslednja koja 100% donosi plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Četvrto mesto u Superligi nosiće istu težinu samo ukoliko osvajač Kupa Srbije bude neko od tri prvoplasirana tima u ligi.

Kako je do kraja nacionalnog kupa ostalo da se odigraju još tri runde, navijači TSC-a će biti oduševljeni da se njihova ekipa žestoko bori za treću poziciju.

Sve je išlo perfektno po tim iz Bačke Topole, još od petog minuta kada su stigli u vođstvo preko neumornog Vladimira Silađija. Upravo su on i novo pojačanje Đuro Zec sa po dva gola predvodili domaćina do velikog trijumfa.

Iako je Nikola Petković u 75. minutu iskoristio jedini udarac Javora u okvir gola, tada je već odavno postalo jasno kome idu bodovi. Na semaforu je već stajalo 4:0, a peti gol je usledio minut nakon Petkovićevog utešnog pogotka.

Zec je postavio rezultat na konačnih 6:1, a TSC je stigao do pete uzastopne pobede postigavši ukupno 15 golova u tom trijumfalnom nizu.

Ipak, pred timom iz Bačke Topole nije lak zadatak jer posle Proletera sezonu zatvaraju mečevima protiv Crvene zvezde i Radničkog iz Niša...