Evropa u džepu

Prečka u prvom, pa ČETIRI gola u drugom: Vojvodina ne da treće mesto! VIDEO

Autor Jovan Terzić

Novosađani sigurni u Ivanjici.

Prilično nezanimljivo prvo, ali onda mnogo bolje drugo poluvreme gledali smo u prvoj utakmici subotnjeg programa 28. kola Superlige.

Jedino vredno pomena pre odlaska na odmor bila je prečka koju je pogodio Dekaj Zukić, dvostruki strelac u nastavku utakmice.

Možda će vas zanimati

Vojvodina je u Ivanjici opravdala ulogu favorita i salvadala Javor 3:1.

Dvostruki strelac u 18. pobedi "lala" ove sezone bio je Dejan Zukić (56, 68), a 3:0 gostima doneo autogolom Marka Jevremovića u 82. Utešni pogodak za Javor postigao je Vanja Zvekanov u 82. minutu.

Evo i kako je sve to izgledalo:

Javoru je ovo 13. utakmica bez pobede, ali srećom po Ivanjičane nema ispadanja, inače bi po trenutnoj formi bio doveden u pitanje njihov status superligaša.

Novosađani su se ovom pobedom vratili na treće mesto, koje im je u petak pobedom nad Proleterom ugrozio TSC. Takođe su stekli nedostžnu prednost u odnosu na petoplasirani Čukarički, pa će ostati bez kvalifikacija za Ligu Evrope jedino ukoliko klub sa Banovog brda uspe da osvoji Kup Srbije, a upravo ova dva tima sastaju se u polufinalu (drugi par je Partizan - Zvezda).