Real se vratio RASPUCAN: Dmitrović savladan posle samo ČETIRI minuta!

Autor Jovan Terzić

Madriđani rutinski odigrali prvu utakmicu po povratku sa pauze zbog korona virusa.

Vratio se i Real Madrid!

I to, raspucan.

U prvoj utakmici posle pauze zbog korona virusa, Madriđani su kao domaćini u svom trening centru, gde će igrati do kraja sezone jer su utakmice bez publike, savladali Eibar 3:1.

Sav posao izabranici Zinedina Zidana odradili su već u prvom poluvremenu, kada su poveli 3:0, što im je omogućilo da u nastavku čuvaju energiju za naredne izazove, pa su inicijativu prepustili gostima.

POVRATAK AZARA

Dobra vest za navijače Reala je povratak Edena Azara na teren posle pauze zbog povrede zgloba, kao i dobra partija koju je obeležio asistencijom Ramosu za drugi gol u meču. Na terenu je bio do 61. minuta, kada ga je zamenio Vinisijus Žunior. Podsetimo, Luka Jović nije igrao zbog povrede.

Domaćini su silovito ušli u meč, a naš reprezentativac Marko Dmitrović savladan je već u 4. minutu. Toni Kros je sjajno šutirao pod prečku, ali je delovalo da se prethodno asistent Karim Benzema nalazio u ofsajdu. Korišćen je VAR, posle kog je sudija pokazao na centar...

Na 2:0 povisio je Serhio Ramos u 30. minutu, posle sjajne akcije koju je i sam započeo oduzevši loptu rivalu na svojoj polovini, a onda kapitenski istrčao kontru i matirao Dmitrovića posle nesebičnog dodavanja Edena Azara.

Pitanje pobednika rešio je Marselo snažnim udarcem u 37. minutu posle gužve pred Eibarovim golom.

Gosti su po povratku sa odmora uspeli da postignu gol u 60. minutu posle kornera, ali nisu imali snage za više. Do kraja im predstoji borba za opstanak, a Madriđani nastavljaju šampionsku trku sa Barselonom, od koje trenutno imaju dva boda manje.