Jović bio bliži da napravi penal, nego da postigne gol - DRAMA na kraju!

Do poslednjeg trenutka nije se znalo ko će u Ligu Evrope, a ko u Segundu...

Kraj sezone u Španiji!

Znali smo već da je Real Madrid šampion, da će u Ligu šampiona Barsa, Atletiko i Sevilja, u dramatičnom finišu saznali smo da će pored Viljareala još Real Sosijedad i Granada u Ligu Evrope, dok se u Segundu sele Espanjol, Majorka i malerozni Leganes.

Možda će vas zanimati

Upisali su tri pobede u poslednjih pet kola, imali za kraj utakmicu protiv "kraljevskog kluba", a malo je falilo da preskoče Seltu i opstanu. Na kraju ipak: Leganes - Real Madrid 2:2 (1:1).

Borbena ekipa Havijera Agirea gubila je već od 9. minuta, kada je ponovo pogodak dao Serhio Ramos, ali je krajem poluvremena Brajan Hil izjednačio. Sve raspoloženiji Asensio je u 52. minutu, na drugu asistenciju Iska na meču, doneo novu prednost "kraljevskom klubu", ali je tek to motivisalo domaćina koji je iz svih oružja pokušavao da ponovo stigne rivala.

Uspeli su preko Rožera Asalea da izjednače u 79. minutu, dok je ubrzo potom VAR pregledao sumnjivu situaciju u šesnaestercu Real Madrida.

Luka Jović, koji je odigrao poslednjih pola sata, igrao je rukom posle kornera Leganesa i nakon nekoliko minuta većanja u VAR sobi - sudija Kuadra je dobio signal da ipak ne bude pokazano na "belu tačku", što je svakako bilo veliko olakšanje za Srbina.

Nije bio u šansi po ulasku u igru, pa je ostao na dva pogotka u prvoj sezoni u Primeri, a jedan je upravo dao Leganesu u prvom susretu na "Bernabeu".