Partizan skinuo rđu i ponovo postao PARNI VALJAK: Javor je pregažen za 25 minuta, stranci vodili kolo!

Crno-beli se iskupili za poraz protiv Novog Pazara i odličnom igrom lako savladali ekipu iz Ivanjice.

Reči Sava Miloševića posle utakmice Partizana u Novom Pazaru bile su oštre, odsečne i sa jasnom porukom. Četiri dana kasnije, njegov tim je baš takvom igrom savladao Javor.

PARTIZAN - JAVOR 4:0 (3:0)
/Sadik 13, 18, Suma 25, Asano 76/

Mnogo bure je bilo u Humskoj u sedmici za nama, bure kojoj se niko nije nadao. Ipak, i pored svih talasa koji su pretili da crno-beli ostanu bez "kormilara", ta sedmica završena je baš onako kako su se svi nadali.

Partizan je prikazao drastično bolju igru i bez mnogo muka stigao do druge pobede u sezoni. Miloševićevi puleni su bili agresivni, puni energije i ideja u napadu, a iako su i dalje imali određenih padova u igri, sve je po njih išlo glatko.

Javor se nije pokazao kao rival koji bi mogao da zapreti. Prošle godine su iz Humske bili ispraćeni sa šest golova, a ovoga puta sa četiri.

Partizan je ostvario 13. uzastopnu pobedu protiv Ivanjičana i tako smirio situaciju posle poraza u Pazaru. Sada će pred njima biti nešto mirnija sedmica, koja će dati vremena za razmišljanje i pripremu za nove izazove.

Sve se desilo poprilično brzo, pošto je već u 25. minutu Partizan imao tri gola prednosti. Umar Sadik je načeo Ivanjičane, potom je "štiklom" duplirao prednost, da bi Sejduba Suma praktično rešio pitanje pobednika udarcem glavom sa 11 metara.

U nastavku je Partizan malo spustio ritam, da bi Takuma Asano u 76. minutu postavio konačan rezultat. Sada će Partizan imati vremena da odmori do narednog vikenda kada će gostovati Radniku u Surdulici.

/Knežević 77p - Krčmarević 90/

TABELA: Zvezda 9, Spartak 9, Mladost 9, TSC 7, Čukarički 7, Proleter 7, Partizan 6, Radnički 6, Vojvodina 5, Radnik 3, Javor 3, Novi Pazar 3, Voždovac 3, Mačva 3, Napredak 3, Metalac 3, Bačka 1, Inđija 0, Rad 0, Zlatibor 0.

22:24

KRAJ MEČA

Partizan je sigurno savladao Javor rezultatom 4:0.

Opširniji izveštaj meča pročitajte klikom na *UVODNU VEST*

22:17

Nova šansa za Asana!

Novi dobar potez Brežančića doveo je crno-bele u priliku, Asano je potom pokušao, ali bio je zamalo neprecizan!

Sada Japanac i napušta igru, a menja ga na terenu Nikola Čolić. Takođe, umesto Sadika sada ulazi Bojan Matić.

22:11

Evo kako je Asano postigao gol za 4:0

22:11

Dvostruka izmena u Partizanu

Na terenu su Denis Stojković, novo pojačanej Partizana, i Milan Smiljanić, a njima su mesto ustupili Sejduba Suma i Aleksandar Šćekić.

22:08

75' GOOOOOOL, upisao se i Asano!

Partizan vodi 4:0!

Kakva samo lopta Saše Zdjelara iz dubine, "presekao" je ceo tim Javora jednim dodavanjem, izbacio Takumu Asana samog pred golmana i Japanac uspeva da ga matira.

22:04

Period mirnije igre u Humskoj

Bilo je dosta ritma na ovom meču, igralo se poprilično čisto i sa mnogo trčanja, ali sada je sve to malo usporilo.

Nije ni čudo, Partizan vodi 3.0 na oko 20 minuta do kraja meča.

21:59

Filip Stevanović je napustio igru

To je u redovima Partizana, a Đorđe Ivanović je na terenu umesto njega. Ima promena i kod gostiju, Anes Rušović je ušao umesto Tanka.

21:48

Sadik ostaje kratak!

Jedan zanimljiv napad Partizana je sada bio po levoj strani, gde je Brežančić probio, uspeo da uputi centaršut, ali je Umar Sadik u srcu šesnaesterca ostalo malo "kratak" i ne uspeva da dohvati loptu glavom.

21:46

54' - Opasan slobodnjak za Javor!

Ovo je bilo vrlo opasno po gol Popovića!

Maki Banjak je napravio faul na ivici šesnaesterca, a Jevremović upućuje pravi projektil ka golu Partizana! Ipak, Popović ju je malo dirao pa ona odlazi u korner. Nije ovo bilo naivno...

21:41

Polušansa za Javor

Centaršut iz prekida daleko sa leve strane, išla je duga lopta na drugu stativu Partizana, a Tanko uspeva da malo zahvati loptu, ali ne i da bude dovoljno opasno.

Često su igrači Javora viši od igrača Partizana u ovakvim prilikama...

21:37

Počelo je drugo poluvreme!

Partizan vodi 3:0 i videćemo koliko će "juriti" da uvećaju tu prednost.

21:36

Tu je i Markec!

Lazar Marković je na stadionu, prati meč i često viče svojim saigračima, izdavajući im instrukcije iz lože.

Izvor: MONDO/Pavle Knežević

21:32

Ovo je danas bilo u Superligi - MNOGO GOLOVA

Crvena zvezda je slavila protiv Mačve u Šapcu, a odigrano je još pet mečeva.

Na tih pet mečeva je viđeno čak 19 golova, evo šta se sve dešavalo širom Srbije!

21:20

Bez nadoknade, kraj prvog poluvremena!

Kako je istekao 45. minut, tako je glavni sudija odsvirao kraj ovog dela igre. Partizan je bio odličan i vodi 3:0, Savo Milošević će biti zadovoljan.

Imao je i Javor jednu priliku, ali Partizan je ovaj rezultat mogao da učini i ubedljivijim. Ponovo smo tu za 15 minuta.

21:10

Partizan i dalje vrlo opasan!

Nastavljaju crno-beli sa kontrama i prilikama za gol. Sadik je imao jednu odličnu šansu ali se spetljao, pa je faulirao protivničkog golmana, dok je Sejduba Suma u jednoj kontri "tri na tri" bio sebičan i prilika je propala.

21:06

NAJNOVIJA VEST!

Partizan je saznao tri potencijalna rivala u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

Ovde pročitajte ko su mogući protivnici.

21:04

Evo i drugog pogotka Sadika, odlično se snašao - 2:0!

21:03

Ovako je Partizan poveo...

21:01

25' - GOOOOOOL, sada je Suma strelac - 3:0!

Nastavlja se sjajna igra crno-belih! Sada je strelac Sejduba Suma, i to udarac glavom nakon centaršuta Stevanovića sa leve strane.

Bio je to udarac sa oko 11 metara, sjajno se snašao Gvinejac!

20:58

Ostali smo vam dužni...

U čitavom haosu koji je nastao sa brojnim šansama Partizana, nismo stigli ni da zabeležimo stativu Sejdube Sume!

Gvinejac je odlično šutirao sa oko 18 metara sa leve strane i pogodio dalju stativu gola Javora, a bilo je to samo 30-ak sekundi pre drugog gola Sadika.

20:52

18' - GOOOOOOL, SADIK PONOVO

Velika greška golmana Javora. Brežančić je asistirao centaršutom, golman gostiju je ispustio loptu posle istrčavanja, a lopta pada pred Sadika okrenutog leđima golu.

Sadik to rešava "šmekerski", petom šutira sa oko 11 metara i uspeva da zatrese mrežu!

20:50

15' - Nastavljaju crno-beli da napadaju

Još nije bila neka konkretna prilika nakon gola Sadika, ali crno-beli su aktivni, nalaze se često u blizini šesnaesterca Javora i žele da što pre uvećaju prednost.

Da vidimo kako će se gosti snaći.

20:48

13' - GOOOOOOL, Partizan vodi 1:0!

Umar Sadik je strelac! Prvi put ove sezone da crno-beli prvi postižu gol, i to posle dobrog napada. Suma je u prostor odigrao pas za Stevanovića, ovaj probio pa vratio pas Gvinejcu, ovaj se malo spetljao u gužvi, ali lopta stiže do Sadika koji trese mrežu!

20:44

10' - Prva šansa za Partizan!

Crno-beli su lepo kombinovali u 10. minutu. Aleksandar Šćekić je iz dubine poslao odlično dodvanje na desno krilo ka Asanu, ovaj je "zavrnuo" centaršut, a Umar Sadik iz poluvoleja pokušava, ali preko gola.

Nije bio lak udarac, ali dobar napad igrača Partizana.

20:40

6' - Još uvek ništa bitno na terenu

Videli smo jedan korner Partizana koji nije bio opasan, videli smo jednu grešku Banjaka i dodavanje pravo u aut, kao i dosta igre na sredini terena, daleko od golova.

20:34

Utakmica je počela!

Da vidimo šta su nam večeras pripremili igrači Partizana i Javora!

20:26

Transparent za Blagoja Jovovića

U Humskoj meč uskoro počinje, a ispod južne tribine našao se transparent posvećen atentatoru na Antu Pavelića.

Opširnije ovde.

19:46

Maki Banjak debituje!

Navijači Partizana će napokon imati prilike da vide novo pojačanje na mestu štopera.

Dobre vesti za vas su da smo mi već analizirali igru novog fudbalera crno-belih.

19:31

Evo i sastava Javora

Igor Bondžulić je rešio da sa ovih 11 igrača izađe na teren stadiona u Humskoj.

JAVOR: Lazović, Jevremović, Piščević, Radivojević, Tanko, Pavišić, Otašević, Zvekanov, Luković, Maričić, Mladenović.

19:23

Partizanovih 11 - dosta promena

Najavljivao je Savo Milošević promene i rezove u njegovom timu posle poraza u Novom Pazaru i to smo i dobili. Ovo je startna postava.

PARTIZAN: Popović - Lutovac, Banjak, Vitas, Brežančić - Šćekić, Zdjelar - Stevanović, Suma, Asano - Sadik.

Zanimljivo, debituje Maki Banjak, a još dve promene su viđene u odbrani, pošto Ostojića, u timu nema ni Miletića ni Uroševića.

19:20

Dobrodošli u MONDO live

Uživo ćemo pratiti dešavanja sa meča Partizan - Javor, koji počinje u 20.30. Budite sa nama i ne propustite nijedan detalj.

• Partizan je u prvom kolu savladao Napredak u Kruševcu (3:1), ali je u narednom meču usledio poraz od Novog Pazara (2:3).
  • Javor je na startu izgubio u Lučanima od Mladosti (1:2), ali su potom lako savladali Napredak u Ivanjici (3:0).