U EVROPI ĆE MORATI BOLJE: Srpski evro-debitant osvojio BOD i može da bude zadovoljan

Autor Pavle Knežević

Po penal na obe strane terena, ishod je mogao da bude drugačiji

Prvi derbi Bačke između OFK Bačka Palanka i TSC Bačka Topola završen je bez pobednika.

U prilično uzbudljivom susretu na stadionu "Slavko Maletin Vava" konačni rezultat bio je 1:1.

Jedan od junaka utakmice bio je Nenad Filipović, golman gostiju, koji je sprečio Nikolu Krčmarevića da u drugom poluvremenu postigne gol sa penala i tako donese potpuni preokret za OFK Bačka.

Iako je TSC bio favorit pre meča, domaći tim će imati više razloga da žali, jer je bio blizu preokreta i pobede, ali mu bod svakako više prija.

TSC je i dalje neporažen, niko ga više ne potcenjuje i svakako je trenutno sila u Superligi. Sa druge strane OFK Bačka je osvojila tek drugi bod i dala treći gol u dosadašnja četiri kola.

Posle dosta neizvesnog i uzbudljivog prvog poluvremena činilo se da je TSC poveo u pravom trenutku. Nemanja Zdravković srušio je Janka Tumbasevića u svom kaznenom prostoru, a sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Precizan je bio Nenad Lukić.

U nastavku utakmice mnogo bolju igru pokazao je domaćin. Igrao je agresivnije, konkretnije, snažnije, što je odmah donelo rezultat. Nikola Žakula je na početku drugog poluvremena izjednačio na 1:1, ali onda je OFK Bačka ispustila zaista veliku i lepu priliku da napravi odličan rezultat, tako da je prvi derbi Bačke u Superligi završen bez pobednika.