"POKER" U MREŽI ŠAMPIONA

ŠAMARČINA EVROPSKOM ŠAMPIONU: Bajern izgubio posle 295 dana, Hrvat i Bosanac terorisali Nojera!

Fudbaleri Hofenhajma savladali Bajern 4:1 i dokazali da šampion Evrope i pored onih 8:0 u prvom kolu nije nepobediv!

Nakon trijumfa 8:0 protiv Šalkea prošlog vikenda i osvajanja Superkupa Evrope u međuvremenu, svi su već videli kako Bajern iz Minhena narednog leta osvaja devetu uzastopnu “salataru”. Ipak, usledio je pravi šok - Hofenhajm je "odvalio šamarčinu" timu Hansija Flika i tako Bavarcima naneo ubedljiv poraz!

HOFENHAJM - BAJERN MINHEN 4:1 (2:1)
/Bičakčić 16, Dabur 24, Kramarić 77, pen 90+2 - Kimih 36/

Umesto trijumfa – nešto što se nije dogodilo 295 dana!

Bez Roberta Levandovskog i Leona Gorecke, koje je Hans Diter Flik ostavio na klupi, a potom uveo u drugom poluvremenu, Bajern nije ličio na onu ekipu koja je u prvom kolu demolirala Šalke.

Ali nije sve do Bajerna! Naprotiv!

Hofenhajm je “ubio” Bajern njegovim oružjem, presingom na zadnju liniju koja je suočena sa agresivnim protivnikom pokazala slabosti i grešila mnogo više nego inače. Bez Zilea i Levandovskog bio je ranjiv i u prekidima i upravo to iskoristili su domaći u 16 minutu.

Reprezentativac BIH Ermin Bičakčić skočio je nakon kornera i poslao loptu u mrežu, a to nije mogao da spreči ni Dejvis na gol-liniji.

Izvor: Uwe Anspach/DPA

Da se Hofenhajm ne šali pokazao je deset minuta kasnije kada je Dabur hladnokrvnim lobom završio kontranapad za vođstvo 2:0! O odnosu snaga u Hofenhajmu govori podatak da je Bajern u prvom poluvremenu uputio samo jedan šut u okvir gola!

I dao je gol!

Ali način na koji su to učinili ne služi im na čast!

Dok je jedan igrač Hofenhajma ležao povređen na protivničkoj polovini Bavarci su jurnuli u napad koji je Kimih završio, mora se priznati, lepim pogotkom od prečku.

U nastavku je Hofenhajm nastavio da igra, pogodili su prečku, dve stopostotne šanse, ali je tek u 77. minutu sve bilo gotovo. Tada je Kramarić povisio na 3:1.

Mijat Gaćinović odigrao je poslednjih pola sata u pobedi Hofenhajma nad šampionom.

Bajern se potpuno otvorio ostavivši mnogo prostora domaćima pa se se ređali opasni kontranapadi Hofenhajma sve do 91. minuta, kada je Nojer oborio rezervistu Bebua.

Penal za konačnih 4:1 realizovao je Kramarić, pa je Hrvat tako postao prvi strelac Bundeslige posle dva kola sa pet postignutih golova, a svoju ekipu postavio na lidersku poziciju.