UDARIO BRAT NA BRATA

MALI FUDBALSKI RAT BRAĆE INSINJE: Mlađi dao gol, pa naljutio starijeg, Napoli preokretom do nove pobede!

Iako su domaći vodili nakon prvih 45 minuta, na kraju su ostali bez bodova.

Nema sumnje da će porodica Insinje biti najsrećnija nakon današnjeg duela petog kola Serije A, u kojem je Napoli kao gost, nakon preokreta, savladao domaći Benevento 2:1.

Otac Karmine i majka Patricija, kao i još dva brata Insinje, Marko i Antonio, koji su takođe fudbaleri, ali nastupaju u amaterskim klubovima u Italiji, svakako da nisu imali svog favorita na stadionu "Ćiro Vigorito", ali su Roberto (Benevento) i Lorenco (Napoli) učinili sve da obraduju svoje najbliže.

Iznenađujuće je povratnik u Seriju A vodio nakon prvih 45 minuta, a mrežu gostiju iz Napulja zatresao je Roberto Insinje.

Taj gol kao da je naljutio starijeg Lorenca, koji je bio najzapaženiji u taboru Napolija.

Uspeo je kapiten svom timu sjajnim pogotkom iz daljine da donese izjednačenje u 60. minutu, pa je gol proslavio izuzetno emotivno.

Samo sedam minuta kasnije, tim Đenara Gatuza preko Andree Petanje stigao je do potpunog preokreta. Korpulentni napadač upisao se u strelce nakon samo devet minuta provedenih na terenu.

Pokušali su domaći da se vrate u igru, ali ekipa Napolija znalački je sačuvala prednost i zabeležila četvrti ovosezonski trijumf.

Milan - Roma (20.45)

TABELA: Milan (-1) 12, Sasuolo 11, Napoli 11*, Inter 10, Atalanta 9, Sampdorija 9, Juventus (-1) 8, Verona (-1) 7, Roma (-1) 7, Kaljari 7, Lacio 7, Benevento 6, Fiorentina (-1) 4, Specija 4, Đenova (-1) 4, Parma 4, Bolonja 3, Udineze (-1) 3, Torino (-1) 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.