KELN SRUŠIO VESTFALEN POSLE SKORO TRI DECENIJE: Srpski tinejdžer učestvao u podvigu "davljenika"

Autor Pavle Knežević

"Jarčevi" do prve pobede u sezoni, i to kakve

Izvor: Martin Meissner/Pool AP

"Stalni" šampion Nemačke Bajern Minhen pobedio je u gostima Štutgart 3:1 u 9. kolu i tako zadržao prvo mesto na tabeli.

Bavarci su slavili posle preokreta i ostali na vrhu, ali je na drugo mesto došao Lajpcig, pošto je Borusija Dortmund kod kuće neočekivano izgubila od Kelna 2:1 i pala na treću poziciju.

Štutgart je poveo preko Kulibalija u 20. minutu, ali je u 36. promašio dve stopostotne šanse da poveća prednost, da bi samo dva minuta kasnije Koman je izjednačio, a onda u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Levandovski preokrenuo na 2:1.

U jeku napada Štutgarta u finišu meča, Bavarci su brzom kontrom rešili pitanje pobjednika. Ovog puta pogodio je Daglas Kosta.

Bajern je sprečio iznenađenje, ali Borusija nije!

Keln je pobedio 2:1 i tako prvi put posle 29 godina slavio na Vestfalenu.

Erling Braut Holand konačno je stao, pošto je posle 12 golova u poslednjih sedam utakmica prekinuo golgetersku seriju. Ispostavilo se da Borusija to nije mogla da nadoknadi.

Junak Kelna bio je Tunišanin Elijas Shiri koji je pogodio u devetom i 60. minutu, da bi se Borusija probudila tek kada je Lusijen Favr osvježio ekipu.

Đovani Rejna je namestio, a Torgen Azar pogodio za smanjenje rezultata na 2:1, ali je Keln uspeo da se odbrani. Za gosste je debitovao mladi srpski reprezentativac rođen u Nemačkoj, 19-godišnji Sava –Arangel Čestić , koji je počeo meč u startnoj postavi i odigrao utakmicu do kraja.

Kelnu je ovo bila prva pobeda u sezoni i sada je izašao iz opasne zone.

Uzbudljivo je bilo i u Berlinu gdje je Union vodio 2:0 protiv Ajntrahta i u tom trenutku držao neverovatnu TREĆU poziciju, da bi posle preokreta gostiju spasio bod, 3:3.

Uprkos tome Union Berlin zauzima šesto mesto i ima šanse da se bori i za Ligu šampiona, što je odličan rezultat za ekipu koja je pretprošle godine igrala "Cvajtu".