SRBIN STIGAO DO PRVENCA U SERIJI A, PA NALJUTIO INTER: Golemić strelac, ali tandem "Lu-La" je nezaustavljiv!

Autor Bojan Jakovljević

Sjajna uvodna utakmica 15. kola Serije A.

Ako se po jutru dan poznaje, u Seriji A očekuje nas izuzetno uzbudljiva i golovima bogata 2021. godina.

U prvom meču 15. runde, Inter i Krotone odigrali su sjajan meč sa mnogo preokreta, a na kraju je tim Antonija Kontea predvođen sjajnim Lautarom Martinezom Romelom Lukakuom slavio 6:2 (2:2).

INTER - KROTONE 6:2 (2:2)
/Lautaro Martinez 20, 57, 78, Marone 31 ag, Lukaku 64, Hakimi 87 - Zanelato 12, Golemić 36 pen/

Oni su tako bar na kratko pobegli gradskom rivalu Milanu na čelu tabele Serije A.

Smušeno je na početku meča delovao Inter. Gosti su došli u vođstvo kada je Pedro Pereira centrirao, pasivna odbrana domaćih nije najbolje reagovala, a mladi Nikolo Zanelato glavom postiže gol.

Prvu pravu šansu na meču domaći su pretvorili u gol i izjednačenje. Lautaro Martinez izbegao je ofsajd zamku, primio loptu upućenu od strane Romelua Lukakua i precizno pogodio za 1:1.

Očekivao se pritisak domaćih posle egala, ali je on izostao. Ipak, u mirnom tempu i igri bez igre i prilika, Inter je stigao do preokreta.

Sjajna akcija prethodila je vodećem golu "nerazura", a ponovo se u glavnoj ulozi našao Martinez. Veći deo posla odradio je Lukaku, uposlio Nikola Barelu, koji iz veoma teške situacije asistira za Argentinca. Luka Marone loše je intervenisao i ispred Martineza pogodio sopstvenu mrežu za 2:1.

Međutim, par trenutaka kasnije Arturo Vidal nespretno je reagovao, nagazio Arkadijuša Recu u svom šesnaestercu, a srpski internacionalac Vladimir Golemić sa 11 metara vraća meč u neizvesnost - 2:2!

Izvor: Tanug/Antonio Calanni/AP

U nastavku Martinez nije imao prepreka da se drugi put upiše u strelce, za novo vođstvo Intera, koje je sedam minuta kasnije na dva gola prednosti uvećao Lukaku.

Martinez je u 78. minutu povisio na 5:2 kompletiravši het-trik, da bo konačnih 6:2 tri minuta pre kraja postavio Ašraf Hakimi.

Ipak, problem za Kontea mogla bi da predstavlja povreda Belgijanca, koji nije dočekao kraj susreta. U 75. minutu morao je na klupu zbog problema sa mišićem.