Oboren u 16

SMS OPET SJAJAN, POPLOČAO IMOBILEU PUT KA VEČNOSTI: Srbin doneo penal Laciju, "nebesko-plavi" opet kiksirali!

Ni sjajne partije Sergeja Milinković-Savića nisu dovoljne da Lacio uđe u seriju pobeda.

Prvo kolo Serije A u 2021. godini krenulo je spektaklom i "šesticom" Intera nad "fenjerašem" Krotoneom.

Nastavilo se uz sedam mečeva u popodnevnom program, a jedan od najjačih utisaka dana je novi kiks Lacija:

ĐENOVA – LACIO 1:1 (0:1)
/Destro 58 - Imobile 15 penal/

Jedan gol na "Ferarisu" nije bio dovoljan Lacijalima da uspješno krenu u 2021. godinu, a u njemu je učestvovao i srpski as u redovima Rimljana, Sergej Milinković-Savić.

Srbin je, u kaznenom prostoru Đenovljana, bio u duelu sa Kolumbijcem Kristijanom Zapatom, a arbitar Kalvareze je prvobitno dosudio slobodan udarac.

Trebalo je da ga izvede upravo SMS, ali je nakon gledanja ponovljenog snimka italijanski sudija promenio odluku i pokazao na "kreč", odakle je precizan bio Ćiro Imobile, napravivši novi veliki korak ka prvom mestu večne liste strelaca Lacija!

Maestralni italijanski golgeter sada je na 140 golova u nebeskoplavom dresu i nedostaje mu samo deset da prestigne Silvija Piolu, asa Lacija od 1934. do 1943. godine!

Ipak, da pokvari slavlja nebeskoplavima, pobrinuo se Matija Destro, golom u 58. minutu.

Više uspeha od Lacija u rimsko-đenovljanskim derbijima na startu 2021. godine imao je gradski rival.

Roma je u poslednjih 15-20 minuta slomila otpor Sampdorije na Olimpiku, a gol vredan tri boda postigao je Edin Džeko, što je njegov 113. ukupno u dresu Rome, po čemu se učvrstio na trećem mestu vječne klupske liste strijelaca.

Sasuolo je bio hit 2020. godine, upisavši samo dva poraza na prvih 14 utakmica. Ipak, protiv Atalante nisu imali šanse. "Boginja" je rutinski odradila posao, započevši sa "razbijanjem" rivala u 11. minutu, a završivši mu muke u 68.

Tri gola za "La Deu" postigli su Kolumbijci, Duvan Zapata (2) i Luis Muriel, a u "demoliranju" nemoćnog gosta učestvovali su i Mateo Pesina i Robin Gosens.

Uspešno je u novu godinu ušao i Đenaro Gatuzo sa svojim Napolijem – gostujućom pobjedom (1:4) nad Kaljarijem.

Jedan od junaka trijumfa bio je Poljak Pjotr Zjelinski, strelac dva gola za Napolitance, a posebno se ističe onaj prvi, iz 25. minuta, kada je "raspalio" po lopti sa ivice šesnaesterca i poslao je bukvalno pod prečku gola domaćih!

SERIJA A - 15. KOLO:

Inter - Krotone 6:2 (2:2)
/Martinez 20, 57, 78, Marone 31 autogol, Lukaku 64, Hakimi 87 - Zanelato 12, Golemić 36 penal/

Atalanta - Sasuolo 5:1 (2:0)