prosto melju

ZAISTA NAJOPASNIJI REZULTAT: Bajern gubio 2:0 na poluvremenu, a onda "petardom" ispratio Majnc!

Autor Pavle Knežević

Prosto, prejaki su, koliko god Majnc bio hrabar

Nedodirljivi šampion Nemačke maestralno se vratio u meč protiv Majnca: Gubio je 2:0 na poluvremenu, a onda u drugom postigao pet golova, zgazio rivala i ostao usamljen na vrhu.

Idealna situacija da se podsetimo izjave Milana Živadinovića koja godinama uveseljava ljubitelje fudbala: "2:0 je najopasniji rezultat". E, večeras vala jeste!

Treba reći da Bajern nije prvi poveo u Bundesligi još od oktobra, a večeras je mogao da gubi i 3:0, ali je Dani Laca pogodio stativu u 48. minutu.

Posle toga su Jozua Kimih i Leroj Sane izjednačili u roku od pet minuta. Majnc se nije predavao, Robin Kvejson pogodio je stativu, ali Bajern je prosto prejak.

Niklas Sule i Robert Levandovski sa dva gola rešili su ovaj meč.

Bajern je u 14 kola Bundeslige ove sezone postigao čak 44 gola! Ubedljivo je najbolji ofanzivni tim lige, ali je defanzivno tek šesti, pošto je primio 21 gol. Svima je jasna strategija Hansija Flika.

Treba reći i da je sa ova dva gola Levandovski stigao do cifre od 180 golova u Bundesligi. Svaka čast!