Kakav meč!

BAJERN POVEO 2:0, BORUSIJA USPELA DA PREOKRENE: Šampion Evrope šokiran, pali su za 13 minuta!

Sjajan meč na otvaranju 15. kola Bundeslige!

Neverovatan meč priredili su nam večeras Borusija iz Menhengladbaha i minhenski Bajern na startu 15. kola Bundeslige!

Videli smo pet golova – i veliki povratak domaćih, koji su od 0:2 u 25. minutu stigli do velike pobede nad šampionom!

BORUSIJA M. – BAJERN 3:2 (2:2)
/Hofman 36, 45, Nojhaus 49 - Levandovski 20 penal, Gorecka 26/

Imali su izabranici Hansija Flika sve u svojim rukama polovinom prvog poluvremena, išli su sigurnim korakom prema "plus pet" u odnosu na drugoplasirani  Lajpcig.

Ipak su uspeli da sve to ispuste, pa bi tim Julijana Nagelsmana, u slučaju pobjede nad Borusijom iz Dortmunda, mogao da se vrati na lidersku poziciju!

Stvari su za Borusiju iz Menhengladbaha delovale izgubljeno na ovom meču posle 26 minuta, nakon kojih je na semaforu pisalo – 0:2.

Prvo je Florijan Nojhaus napravio glupost kakva se "ne radi ni u pionirima". Vezista domaćih je, "ničim izazvan", vrhovima prstiju dotakao loptu u svom šesnaestercu, a nakon gledanja ponovljenog snimka dileme nije bilo.

Dosuđen je penal koji je golom materijalizovao Robert Levandovski, da bi samo šest minuta kasnije, posle Bajernove kontre, mrežu Borusije "pocepao" Leon Gorecka i odveo Bajern na kapitalnih 0:2.

Ekipa Marka Rozea bila je skoro bila nokautirana – ali je ipak do kraja meča znala da uzvrati udarac i trijumfuje!

Dve asistencije Larsa Štindla i dva gola Jonasa Hofmana videli smo već do kraja poluvremena, da bi se odmah na startu drugog Nojhaus iskupio za glupost koju je napravio kod prvog gola Bajerna.

Bila je to odlična akcija "koltova", koju je preciznim udarcem, po povratnoj lopti, Nojhaus pretvorio u gol i odveo ekipu do druge pobede u 2021. godini u isto toliko odigranih mečeva! Prvi gol Borusije je došao u 36. minutu, a poslednji u 49. minutu, tako da je domaći tim za samo 13 minuta igre uspeo da preokrene protiv šampiona Evrope!