Zamalo!

TREĆELIGAŠ IZBACIO REAL, PA POVEO PROTIV JOŠ JEDNOG VELIKANA: Na kraju nisu izdržali, ali oni su hit u Španiji!

Fudbaleri Alkojana su zamalo došli do još jedne senzacije u kupu!

Izvor: Facebook/Club Deportivo Alcoyano SAD/printscreen

Fudbaleri Atletik Bilbaa plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja, pošto su u gostima pobedili Alkojano sa 2:1.

Trećeligaš koji je izbacio Real Madrid u prethodnom kolu je i sada bio nadomak senzacije, ali na kraju nisu imali snage za još jedno izjednačenje.

Alkojano je poveo golom Pabla Karbonela u 39. minutu, ali je Bilbao u nastavku preokrenuo rezultat. Prvo je Asjier Viljalibre izjednačio na 1:1 u 53. minutu, da bi pobedu gostima doneo Injaki Vilijams u 78. minutu.

Tako je Atletik Bilbao prošao u četvrtfinale, a u isto vreme čeka 4. april 2021. godine kada će se konačno odigrati finale Kupa kralja iz prošle godine, gde se sastaju sa Real Sosijedadom.

Fudbaleri Granade takođe su obezbedili mesto u četvrtfinalu pošto su u gostima pobedili Navalkarnero sa ubedljivih 6:0.

Trenutno sedma ekipa Primere nije imala problema protiv trećeligaša, a pitanje pobednika rešila je već posle prvog poluvremena.

Golovima Hermana Sančesa, Alberta Sora, Fedea i Roberta Soldada, Granada je stigla do velikih 4:0 u prvom poluvremenu, a pobedu gostujućeg tima potvrdili su Dimitri Fukije i Horhe Molina u nastavku.

Mesto u četvrtfinalu prethodno su obezbedili Barselona, Almerija, Sevilja, Viljareal, Levante i Betis.