PARTIZANOVIM POBEDAMA NEMA KRAJA - OSVOJENA I IVANJICA: "Parni valjak" daleko od savršenog, ali upisao 11. recku!

Crno-beli u borbenom meču stigli do nova tri boda.

Gde je 10, tu je i 11 - Partizan je upisao novi trijumf, njegovoj seriji pobeda se ne nazire kraj. Sada je "žrtva" bila ekipa Javora.

JAVOR - PARTIZAN 0:1 (0:1)
/Urošević 14/

Ipak, nije to bilo tako jednostavno kako bi možda neko pomislio. Mogao je Partizan ovaj meč da možda i reši u prvom poluvremenu da su iskoristili još neku priliku, a na kraju su crno-beli morali da strepe do poslednjih sekundi meča.

Meč je odlučio detalj iz 14. minuta, kada je Slobodan Urošević na povratku u startnu postavu crno-belih uspeo da zatrese mrežu posle kornera i gužve u šesnaestercu rivala.

Ivanjičanima je malo pao fokus, levi bek je to iskoristio i Partizan je stigao do ranog vođstva. Imao je Bibars Natho par odličnih šansi u narednih desetak minuta, Nemanja Jović jednu nije iskoristio u drugom poluvremenu i posle toga je sve postalo dosta nezgodono.

Javor je agresivno igrao u drugom poluvremenu, pokušavao da natera Partizan da ozbiljno zasluži to vođstvo, a umalo se ono "istopilo" kada je Ibrahim Tanko bio u sjajnoj šansi. Ipak, Vladimir Stojković je izašao kao pobednik u toj situaciji.

Partizan je tako stigao 10. uzastopne pobede u Superligi, a ukupno 11. Sada je zaostatak za Crvenom zvezdom spušten na šest bodova uz utakmicu više.

Ivanjica nije bila jednostavna za osvajanje, ali može da se arhivira...

14:52

KRAJ UTAKMICE!

Javor - Partizan 0:1!

Završena je utakmica u kojoj Partizan možda nije briljirao, naročito ne u drugom delu, ali 11. pobeda u nizu je upisana!

Opširniji izveštaj čitajte klikom na *UVODNA VEST*

14:42

84' - Lazar Marković pokušava

Solidan udarac po zemlji sa ivice šesnaesterca, Lazović je siguran na golu.

14:38

79' - Opasan napad Partizana... - Ništa!

Projurio je Holender po levoj strani, bila je situacija "dva na dva", probao da uposla Lutovca u sredini, ali je izblokiran. Delovalo je ovo potencijalno opasno. U međuvremenu Štulić ulazi u igru.

14:30

71' - Partizan "u trci" sa Javorom

Mnogo manje prilika u nastavku za Partizan, Javor je imao jednu sjajnu, i sada je mnogo više "trke" na terenu.

Igra se brzo, sa dosta promena poseda, a crno-beli nikako da ponovo dominiraju onako kako su to činili u prvih 25-30 minuta meča.

14:25

Dvostruka promena u Partizanu

Već je Nemanja Jović napustio igru, a sada i Takuma Asano i Bibars Natho. Na terenu su Miloš Jojić i Aleksandar Lutovac.

14:21

61' - Stojković brani "čist" gol!

Ibrahim Tanko je bio u velikoj šansi, golman Partizana se sjajno pokazao! Ostaje 1:0! Evo kako je to izgledalo:

14:17

56' - Stanojević odmah menja Jovića

Na terenu je sada Lazar Marković umesto Jovića. Ne verujemo da je Stanojević baš zbog malopređašnjeg promašaja napustio igru, šansu dobija "Markec".

Da vidimo hoće li bivši igrač Liverpula nastaviti seriju golova...

14:15

55' - Velika šansa za Partizan!

Nemanja Jović je iznenada bio u odličnoj šansi posle katastrofalne reakcije odbrane Javora, Pavišić nije reagovao i mladi igrač Partizana je dobio veliku šansu.

Ipak, tinejdžer ne šutira dobro i crno-beli dobijaju samo korner! Mogao je Jović ovo mnogo bolje da izvede.

14:12

52' - Javor energičnije otvara poluvreme

Jasno je bilo da neće želeti da se zadovolje olakim porazom, a i trostruka izmena trenera Bondžulića to pokazuje.

Više energije za sada u igri Javora, imali su i jedan korner, ali još uvek bez opasnosti po Partizan.

14:05

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Evo nas ponovo u Ivanjici, nastavlja se utakmica.

Trostruka izmena Javora u pauzi - Tričković je izašao, a umesto njega je na terenu Jevremović. Tanko i Vico su još na terenu, umesto Dimitrijevića i Šćepanovića.

13:50

KRAJ POLUVREMENA

Završeno je prvo poluvreme, dosta nezanimljivije u poslednjih 15 minuta. U prvih pola sata je jasno da je Partizan bio mnogo bolji.

Urošević je doneo 1:0 u 14. minutu, a Bibars Natho je imao još dve odlične prilike. Čekamo nastavak igre...

13:43

39' - Više igre na sredini terena

Imao je Partizan nekoliko brzih šansi u jednom periodu, ali od tada dosta više igre ima na sredini terena. Dosta startova posle kojih je prekidana igra, tako da Partizan i dalje bez problema ima onih 1:0 od 14. minuta.

13:34

30' - Tričkoviću žuti karton

Preterano povlačenje Takume Asana su videli svi na stadionu i zato opravdana kazna.

13:29

25' - Natho, prečka!

Odličan udarac Izraelca iz slobodnog udarca, čulo se jasno kako je udarac zatresao okvir gola!

13:27

23' - Natho, velika šansa!

Ostaje 1:0 za Partizan u Ivanjici, a lako je moglo da bude i više. Odličan napad po desnoj strani, Asano je ubacio loptu, a Natho šutira iz prve sa 10 metara. Ipak, Lazović odbija udarac!

13:22

Ovako je Partizan poveo 1:0!

13:21

16' - Nova šansa za crno-bele

Partizan odlično "otvara" meč, vode 1:0, a sada je Bibars Natho centrirao na drugu stativu, gde Asano iz prve pokušava da zapreti, ali nije lepo zahvatio loptu.

13:19

14' - GOOOOOL, PARTIZAN 1:0!

Slobodan Urošević je strelac, pravo niotkuda posle slabijeg kornera Jovića, ali uspeva levi bek da zatrese mrežu! Pogodak povratnika u startnu postavu, pošto je u prethodnim mečevima igrao Ivan Obradović na njegovoj poziciji.

13:17

13' - Oštriji start meča

Dosta faulova smo do sada videli, Maki Banjak je čak i izbegao žuti karton posle starta na sredini, ali i dalje čekamo da vidimo šanse pred golovima.

13:10

6' - Dinamičan početak meča

Videli smo dosta trčanja do sada, po jedan korner na obe strane, ali još uvek nema većih opasnosti ni po jedan ni po drugi gol.

13:09

Zašto nema Sume u Ivanjici?

VAŽNA VEST: Trener Aleksandar Stanojević je potvrdio da Sejduba Suma pregovara oko odlaska iz Partizana, a dva kluba su zainteresovana za Gvinejca.

Čitajte na MONDU.

13:04

POČELA JE UTAKMICA

Kasnio je početak meča nekoliko minuta, manji problem sa mrežom su domaćini rešili i sada se igra u Ivanjici.

13:01

Problem je mreža

Kasni početak jer mreža na golu Javora nije na jednom mestu idealno nameštena.

12:14

Sume nema ni na klupi

Stanojević će na raspolaganju imati sledeće izmene: Popović, Pavlović, Živković, Ostojić, Štulić, Obradović, Jojić, L. Marković, F. Stevanović, Lutovac, Smiljanić.

Na klupi nema Sejdube Sume, dok je ponovo tu mladi Filip Stevanović.

12:00

I Javor je spreman

Ovo je 11 igrača Javora koji će na megdan crno-belima: Lazović, Tričković, Jevtić, Dukure, Luković, Maričić, Šćepanović, Pavišić, Ostojić, Ilić, Dimitrijević.

11:51

Stanojević izabrao Partizanovih 11

Ovo je tim Partizana za meč u Ivanjici: Stojković - Banjak, S. Marković, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Asano, Natho, Jović - Holender.

Dakle, ponovo mladi Nemanja Jović dobija šansu u prvoj postavi posle odlične partije protiv Napretka, Vladimir Stojković se vraća među stative, dok je Maki Banjak prinudno rešenje na mestu desnog beka.