20. GOL

DOBILI MILAN PRED ZVEZDU, PA NAMUČILI JUVE: Ipak nisu uspeli da upropaste veliki Kristijanov jubilej!

Autor Nikola Lalović

Kristijano je obeležio veliki jubilej, a Juve je na kraju došao do pobede teže nego što se očekivalo.

Specija je pravila velike probleme Juventusu u prvih 45 minuta, ali se aktuelni šampion probudio u nastavku, te zasluženo slavio 3:0 (0:0). Tako posle pobede nad Milanom igrači Specije nisu uspeli da naprave još jedno iznenađenje!

Golove za torinski klub postigli su Alvaro Morata, Federiko Kjeza i Kristijano Ronaldo, koji je pogodio na svom jubilarnom 600. ligaškom nastupu.

Ofanzivno su gosti odigrali 40-ak minuta, vršili konstantno presing, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Vojčeka Ščensnog.

Pritisak Juventusa viđen je tek u finišu prvog poluvremena, a najbolju šansu u 42. minutu imao je Ronaldo, kada se isprečila stativa, pa se na pauzu otišlo bez golova.

Nastavio je domaćin sa napadima i u početkom nastavka. Fudbaleri Specije kao da su od jakog pritiska u prvom dijelu izgubili snagu, što su domaći vrlo brzo iskoristili i stigli do vođstva.

Nepun minut nakon što je ušao u igru umjesto Vestona Mekenija, Alvaro Morata upisao se u strelce.

Federiko Bernardeski je izbjegao ofsajd zamku, uposlio Španca, koji je zakucao loptu u mrežu rivala. Morali su i u VAR sobi da pregledaju situaciju, prekid je trajao skoro tri minuta, a onda je gol ipak priznat.

Morata je tako postigao prvi pogodak još od sredine decembra prošle godine.

Samo devet minuta kasnije na semaforu je već 2:0. Federiko Kjeza tek iz drugog pokušaja uspeo je da matira Ivana Provedela, te osigura sigurno vođstvo svom timu, koje je "stara dama" uvećala na samom kraju meča.

Bio je to brz kontranapad, Ronaldo je na kraju primio loptu od Rodriga Bentankura, te 20. put ove sezone pogodio mrežu rivala.

Ovim trijumfom ekipa Andree Pirla prišla je na samo tri boda zaostatka za Milanom.