Dva kola!

JOŠ JEDAN TIM ISPAO IZ SUPERLIGE, GOLEADA I REMI U DERBIJU ZAČELJA: Radnički nije pobedio - sad je ozbiljno ugrožen!

Autor Dušan Ninković

Pet odigranih utakmica rešile jednu dilemu i otvorile nekoliko novih.

Zvanično, iz Superlige Srbije ispala je i Inđija. Na dva kola pre kraja sezone Sremci su izgubili sve šanse da sačuvaju status u eliti, pa su postali četvrti tim koji se seli u niži rang.

Preostala su jop dva mesta, a jedan od najbitnijih mečeva u sezoni za tu borbu odigran je danas u Nišu. Na stadonu Čair igrali su Radnički i Rad, a videli smo podelu bodova (2:2) u tom velikom derbiju začelja!

Osvajanjem boda na svom terenu Radnički je ponovo u zonu ispadanja pogurao Novi Pazar, a tamo je ostao i Rad, koji ovog leta beleži mnogo bolje partije nego jesenas. Ostalo je još 180 minuta fudbala u sezoni, a konkurenata za dve pozicije ima mnogo!

Pored tri pomenuta tima za opstanak će strepeti i Javor, koji je poražen od TSC-a na gostovanju u Senti. Pogodak Zeca u prvom minutu bio je šok za goste, iskusni Antonić je duplirao prednost, a gol Ibrahima Tanka nije mogao da donese čak ni bod za Ivanjičane. Tako je Javor ostao na 45 osvojenih bodova u 36 rundi.

Metalac je završio priču oko opstanka, pošto je na svom terenu savladao Bačku, koja je davno ispala iz elitnog ranga srpskog fudbala. Bila je to jedna od najčudnijih sezona koju je neki tim odigrao u Superligi, ikada. Kao što smo već rekli, Inđija je ispala, a presudan je bio današnji poraz od Spartaka u Subotici.

U meču bez rezultatskog značaja Vojvodina je deklasirala Mačvu u Šapcu, uz jedan bizaran crveni karton koji je na svoj način obeležio celo kolo u prvenstvu. Novosađani su nastavili borbu za treće mesto, ali oni mnogo više razmišljaju o trenerskoj promeni na klupi koja ih čeka nego o toj poziciji.

U 36. kolu Superlige ostalo je da se odigraju još dve utakmice. Mali gradski derbi igraju Čukarički i Partizan, dok Crvena zvezda dočekuje Zlatibor na stadionu Rajko Mitić.