Čudo

GLEDALI STE MANČESTER SITI I REAL? OVO JE BILO JOŠ LUĐE! Srbin dao DVA GOLA u meču godine u Italijia!

Spektakularan meč u Bergamu!

U senci Interovog poraza od Bolonje Siniše Mihajlovića, a donekle i debakla Fiorentne protiv Udinezea (0:4), na stadionu u Bergamo odigran je jedan od najluđih mečeva sezone u Ligama petice - Atalanta - Torino 4:4 (2:2)!

Srpski internacionalac Saša Lukić dao je dva gola iz jedanaesteraca za gostujući tim (u 36. i 63. minutu) i tako je okrenuo rezultat na 3:2 za Torino. I posle njegovih golova Torino se radovalo, jer je švajcarski vezista Remo Frojler autogolom ispisao na semaforu velikih 2:4.

Ipak, oni koji su u utorak gledali čudesni meč Siti - Real, i ove večeri su mogli da vide neverovatne situacije na terenu. I pored četiri primljena gola i pored zaostatka u finišu, Atalanta je uspela da osvoji bod, golovima Marija Pašalića u 78. minutu i Luisa Murijela iz penala u 84!

Tek tu je bio kraj, a da je meč još potrajao sigurno bismo videli još preokreta, jer ih je za 90 minuta bilo tri! Ovako se kretao rezultat:

• 4:4 Murijel 84'p

Zanimljivo je da je Lukić i u prošlom kolu bio dvostruki strelac, u pobedi protiv Specije (a nisu bila oba gola iz penala), pa je tako u četiri dana dao skoro polovinu od ukupnog broja svojih golova u Torinu (11). Naravno, s obzirom na njegovu primarnu pozicije defanzivnog ili centarlnog veziste, ne ulazi često u šanse, ali lepe vesti on njemu sigurno raduju i selektora Dragana Stojkovića Piksija u mundijalskoj godini.