ZATO JE REAL NAJVEĆI - 15. PUT PRVAK EVROPE! Niko im ništa ne može, titula opet ide u Madrid

Real Madrid nije blistao, ali je osvojio Ligu šampiona. Ponovo. Čak 15. put u istoriji, Real Madrid je prvak Evrope.

Izvor: Nick Potts / PA Images / Profime

Real Madrid je pobedio Borusiju Dortmund 2:0 (0:0) na "Vembliju" i došao je do 15. titule prvaka Evrope. Niko u istoriji slavne Lige šampiona (i prethodnica drugog imena) nema ni blizu broj trofeja poput Reala, a najnoviju su mu doneli Karvahal u 74. i Vinisijus u 83. minutu.

Sve do tada, moglo bi da se kaže da je bolji bio Dortmund. Najozbiljnije šanse imali su u prvom poluvremenu kada je Adejemi prvo zaobišao Kurtou i promašio iz teškog ugla, a zatim je Filkrug pogodio stativu. U dobroj meri, Real je "u životu" ostavio golman Tibo Kurtoa koji je celu sezonu propustio zbog povrede ligamenata, tako da mu je svoje mesto ustupio Andrej Lunjin. Ispostaviće se, bila je to još jedna dobra odluka sjajnog Ančelotija, koji je peti put u karijeri prvak Evrope.

Na ovoj utakmici oprostio se i Toni Kros, koji je šesti put osvojio Ligu šampiona, a s osmehom na licu je izašao sa terena u samoj završnici utakmice kada ga je Ančeloti izveo - da bi ga pozdravio ceo "Vembli".

S druge strane, oproštaj Marka Rojsa od Dortmunda nije bio kao iz bajke, pošto je baš po njegovom ulasku Real zaigrao bolje i došao do dva gola. Prvo preko Karvahala glavom nakon kornera, sa prve stative, a zatim i posle greške odbrane kada su ih izigrali Belingem i Vinisijus.

Real Madrid - Dortmund 1:0
Izvor: YouTube/Arena sport
Real Madrid - Dortmund 2:0

23:11

Pogledajte i golove!

Ovako je Dani Karvahal doveo Real Madrid u vođstvo...

...a ovako je Vinisijus "ubio" utakmicu!

22:53

REAL MADRID JE ŠAMPION EVROPE!

Pretio je Dortmund, imao bolje šanse, ali Real Madrid je najbolji svih vremena. "Kraljevski klub" je 15. put u istoriji osvojio pehar Lige šampiona, pošto je večeras na "Vembliju" pobedio Borusiju Dortmund 2:0 golovima Danija Karvahala u 74. i Vinisijusa Žuniora u 83. minutu.

Izvor: NEIL HALL/EPA

22:52

90' - Još pet minuta!

Počinje nadoknada...

22:49

87' - GOOOL! FILKRUG! OFSAJD!

Pogodio je Filkrug u 87. minutu glavom, ali ekspresna reakcija slovenačkih sudija. Bio je ofsajd!

22:46

85' - Evo promena Ančelotija!

Luka Modrić i Hoselu ulaze na teren, izlaze Džud Belingem i Toni Kros koji "pali publiku" dok izlazi iz igre. To je kraj njegove karijere!

22:44

83' - GOOOL! VINISIJUS! 2:0!

Pogrešila je odbrana Dortmunda, Belingem je gurnuo loptu na levu stranu, a Brazilac je bez ikakvih problema postigao gol. Najverovatnije za evropsku titulu Real Madrida!

22:42

81' - Kamavinga!

Sjajan šut Kamavinge sa 20 metara, brani prstima Kobel. Bilo je baš blizu... Minut kasnije Načo posle kornera kao i Karvahal, ali brani opet Švajcarac!

22:42

80' - Evo izmena!

Malen i Aler su u igri, izlaze Džan i Brandt.

22:39

77' - Belingem!

Velika šansa za Belingema... Napravili su problem Vinisijus i Kamavinga, stigla je lopta do Belingema na 10 metara, ali ga je minimalno omeo Šloterbek i izbio loptu u korner. Žaliće mnogo za ovim promašajem Englez, da je pogodio možda bi bio i prvi favorit za Zlatnu loptu.

22:35

74' - GOOOL! 1:0! VODI REAL!

Dani Karvahal daje gol posle kornera, pobegao je Filkrugu na prvoj stativi i pogodio mrežu Dortmunda. Neverovatan je Real, sačekaju promašaje rivala i onda "bum". Još 15 minuta na "Vembliju".

22:33

72' - Rojs na terenu!

Marko Rojs na terenu umesto Karima Adejemija, jednog od tragičara ako Dortmund ne pobedi.

22:31

69' - Evo i Reala!

Poslao je Vinisijus loptu sa boka, nije dobro procenio Kobel, Belingem je promašio za koji milimetar...

Izvor: ADAM VAUGHAN/EPA

22:28

Kako navijaju!

Pogledajte sjajne navijače Dortmunda...

22:25

63' - Filkrug!

Još jedna šansa za snažnog napadača, ali opet je na mestu Kurtoa. Ako na kraju Real Madrid pobedi, moći će da se kaže da je Ančeloti napravio strašan potez stavljanjem Belgijanca na gol.

22:16

55' - Real se povlači?

Pustio je posed lopte Real, puštaju da Dortmund diktira tempo, a Nuri Šahin prilazi treneru Terziću sa savetima.

22:11

48' - Kros!

Uh, kakva bi to filmska priča bila... Toni Kros iz slobodnjaka u 48. minutu umalo vara Kobela, baš kao što je sa istog mesta postigao i svoj prvi gol za Real - protiv Crvene zvezde na Marakani.

21:51

POLUVREME!

Ozbiljan fudbal na Vembliju, a daleko bolji bio je Dortmund što je veliko iznenađenje...

21:36

35' - Žuti za Vinisijusa!

Oštar start nad golmanom Kobelom, nikakve potrebe nije bilo za ovim. Vunčić je morao da mu pokaže žuti karton.

21:30

28' - Šansa!

Sve puca u odbrani Real Madrida, ponovo je problem na strani Danija Karvahala, probio je Adejemi, odbranio je Kurtoa, pa je onda Filkrug probao glavom... Ništa!

Izvor: ANDY RAIN/EPA

21:26

24' - AUH!

Mnogo je bolji Dortmund u ovim trenucima, sada je Niklas Filkrug uspeo vrhom kopačke da šutira ispred Kurtoe, lopta je išla u gol, ali je na kraju završila na stativi. Neverovatne šanse za Dortmund!

Izvor: ISABEL INFANTES/EPA

21:22

21' - Adejemi! Auh...

Auh, šta je uradio Adejemi... Mats Humels je "pocepao" odbranu Reala, izašao je sam Adejemi na Kurtou, prošao ga, ali je otišao predaleko od gola i nije uspeo da pogodi. Izblokiran je na kraju.

21:13

12' - Valverde!

Uzbudljiva utakmica do sada, ima napada na obe strane, a prvi ozbiljni pokušaj beležimo u 12. minutu. Valverde je probao u karakterističnom prodoru sa 20 metara.

21:01

1' - Meč je počeo!

Real Madrid i Borusija Dortmund bore se za titulu prvaka Evrope. Odmah prekid zbog navijača koji je utrčao na teren. Sve one koji meč prate na RTS-u, dočekalo je iznenađenje... Komentator Aca Stojanović vratio se posle 10 meseci na posao, poznato i zbog čega.

20:58

Tu su svi!

90.000 navijača na "Vembliju", sve je spremno za spektakl.