NEMCI JURILI SUDIJU PO TERENU, CELA ZEMLJA U ŠOKU! Bila je ruka, ali nije bio penal - pogledajte!

Danima i nedeljama će Nemci biti ljuti zbog ove odluke engleskog sudije.

RTS/screenshot

Utakmicu Nemačka - Španija u četvrtfinalu Evropskog prvenstva obeležilo je kasni pobedonosni gol Mikela Merina u 119. minutu, ali i odluka sudije o kojoj će se danima pričati! Engleski arbitar Entoni Tejlor (45) procenio je sa saradnicima da španski defanzivac Mark Kukurelja nije napravio penal kada ga je lopta pogodila u ruku. Zaustavio je fudbal na putu ka golu, ali je procenjeno da to nije bilo dovoljno za jedanaesterac. Pogledajte i tu situaciju i burnu reakciju Nemaca:

Sve se dogodilo u 106. minutu, kada je Jamal Musijala šutirao sa distance, pogodio Kukurelju u ruku udarcem sa oko 20 metara od gola, ali je Tejlor odlučio da se igra nastavi. "VAR nije intervenisao, a cela fudbalska Nemačka je ostala šokirana zbog ove odluke", piše "Bild" u komentaru te situacije.

Španija je pobedila 2:1 i ušla u polufinale, u kojem će igrati protiv pobednika meča Portugal - Francuska, koji će početi u petak od 21 čas. Nemci su ovim porazom, naravno, završili turnir.