TURCI SVAKA ČAST, ALI HOLANDIJA IDE DALJE! Potpuni preokret u Berlinu, još četiri tima u igri za titulu

Holandija je pobedila Tursku 2:1 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva.

ABEDIN TAHERKENAREH/EPA

Holandija se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj pošto je u Berlinu uspela da pobedi Turke 2:1, i to posle velikog preokreta. Turci su vodili 1:0 golom Akajdina iz 35. minuta i igrali su bolji fudbal, međutim umesto da dupliraju prednost, pali su kada je bilo najvažnije. Prvo je Stefan de Fraj u 70. minutu glavom matirao Gunoka sa deset metara, da bi šest minuta kasnije Muldur postigao autogol. Pobegao mu je Gakpo na drugoj stativi, a da nije Muldur ubacio loptu u svoju mrežu, sudija bi verovatno svirao penal.

Turci su krenuli na sve ili ništa, imali su dve velike prilike preko Čelika i Akturkoglua, međutim sve su to uspeli da zaustave Holanđani koji posle decenije idu u polufinale velikog takmičenja. Tako će 10. jula igrati protiv Engleske u Dortmundu za finale, dok dan ranije igraju Španija i Francuska u Minhenu.

12:39

22:54

KRAJ!

Holandija je pobedila 2:1 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva gde će igrati protiv Engleske.

22:49

90' - Počinje nadoknada!

Igraće se još pet minuta... Ferbrungen odmah spašava Holadniju, sa pet metara promašuju Turci!

22:47

89' - Šansa!

Mogao je Gakpo da reši meč, ali pravo u golmana Turske šutira iskosa sa leve strane!

22:45

86' - Jao!

Velika šansa za Tursku! Čelik je na drugoj stativi promašio najbolju priliku, izblokirao ga je Van de Ven, a onda u nastavku proba i Akturkoglu... Ništa!

Depaja menja Frimpong, a Zirkze ulazi umesto Simonsa.

22:34

76' - GOOOL! GAKPO! 2:1!

Potpuni preokret Holandije za šest minuta, opet je Kodi Gakpo postigao gol! Četvrti gol igrača Liverpula, neverovatno se snašao na drugoj stativi i smestio loptu iza golmana Turske.

Dumfris je poslao sporu loptu, a Muldur je nespretno reagovao... Jildiz i Ozdžan izlaze ušli su Jokušlu i Akturkoglu.

22:29

70' - GOOOL! DE FRAJ! 1:1!

Krenuli su Holanđani po gol i došli su do njega. Stefan de Fraj pogađa glavom posle dobrog centaršuta Memfisa. Skočio je na deset metara, bez čuvara i moćno ubacio u mrežu.

CLEMENS BILAN/EPA

22:28

70' - Vehorst!

Lep centaršut Memfisa na drugu stativu, ali očajno je Vehorst zahvatio loptu.

22:24

64' - Jildiz!

Loše su Holanđani izbacili loptu posle kornera, stigla je do Jildiza koji je probao oštrim udarcem i opet je Ferbrungen imao problema, pa u nastavku akcije Ajkan pokušava. Pao je i tražio penal, ali na kraju ništa.

Filip Singer/EPA

22:14

55' - Guler!

Sa skoro 30 metara raspalio je Guler iz slobodnog udarca, bacio se Ferbrungen, ali ga je spasila stativa. Bolja je Turska danas!

22:09

52' - Šansa!

Velika šansa za Holandiju, odmah pravi razliku Vehorst... Pobegao je odbrani Turske, vratio loptu glavom na pet metara, a odatle ne uspeva Memfis da ubaci loptu u mrežu!

22:04

46' - Odmah promena!

Vehorst ulazi u igru i pojačaće napad Holandije. Izašao je Bergvajn.

21:48

Poluvreme!

Turska vodi 1:0 golom Akajdina, Holanđani nisu stvorili dovoljan broj šansi do sada.

21:35

35' - GOOOL! AKAJDIN! 1:0!

Vodi Turska u Berlinu, opet gol glavom štopera!

21:30

30' - Zakuvalo se!

Uspeva Van Dajk jedva da zaustavi u kontri Jilmaza, a onda žuti karton dobija Ćavi Simons zbog oštrog starta nad Gulerom. Zakuvalo se!

Robert Ghement/EPA

21:20

20' - Tanko!

Za sada ne gledamo sjajan fudbal u Berlinu, iako je brži od onog što smo gledali od Engleske i Švajcarske u Diseldorfu.

21:01

1' - Meč je počeo!

Već sada je sjajna atmosfera, možda su Turci i Holanđani i najbolji navijači na turniru.

20:52

Gde je heroj Turske?

Merih Demiral dao je dva gola u osmini finala protiv Austrije, ali ga je UEFA suspendovala zbog "vučjeg pozdrava". Tako će Demiral propustiti meč sa Holandijom, ali i potencijalno polufinale, ako se Turska plasira.

20:51

SASTAVI!

HOLANDIJA: Ferbrugen - Dumfris, De Fraj, Van Dajk, Ake - Shouten, Simons, Rejnders - Bergvajn, Depaj i Gakpo.

TURSKA: Gunok - Muldur, Ajhan, Akajdin, Bardakči, Kadioglu - Jilmaz, Ozdžan, Čalhanoglu, Jildiz - Guler.

20:50

Dobro došli u MONDO live!

Tačno u 21 sat sastaju se Holandija i Turska koje će odlučiti o poslednjem polufinalisti Evropskog prvenstva. Tamo ih već čeka Engleska, koja je na jedvite jade, posle penala, izbacila Švajcarsku.

Ostanite uz MONDO i pratite meč iz minuta u minut.