Perica Ognjenović se vraća fudbalu. Nekada kultni heroj navijača Crvene zvezde i biser koji je trebalo da bude novo čudo jugoslovenskog fudbala prihvatio je ponudu Rudara i vodiće tim iz Prijedora u povratničkoj sezoni u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, saznaje MONDO.
Nakon igračke karijere on je bio pomoćnik selektora U118 selekcije Srbije, vodio je Metalist iz Harkova u Ukrajini, ali je takođe imao i iskustva u BIH pošto je kao trener vodio Zvijezdu 09 iz etno sela Stanišići.
Što se tiče Rudara očekuje se da u sredu bude zvanično predstavljen kao novi šef struke, a prvobitni cilj biće opstanak u ligi naredne sezone.
Bio je čudo, ali je izgoreo u Real Madridu
Perica Ognjenović je počeo da igra fudbal u Mladosti iz Smederevske Palanke, a onda je 1994. godine došao u Crvenu zvezdu. Odmah je eksplodirao, bio je neverovatan i pozvan je u tada neverovatnoj konkurenciji u reprezentaciju Jugoslavije.
Ipak 1999. godine odlučio se da ode u Real Madrid i očigledno pogrešio. Odigrao je samo 12 mečeva, dao jedan gol, a to mu je obeležilo karijeru. Odatle je otišao u Kajzerslautern, zatim u DInamo Kijev, pa Anže. Nastupao je u Maleziji i Grčkoj, a onda je poslednje dve sezone proveo u Jagodini.
(MONDO, N.L.)
BONUS VIDEO: