Spor Međunarodne košarkaške federacije (FIBA) i Evrolige prethodnih meseci se "lomio" oko najvažnijeg pitanja - nastupa igrača najjačih timova za reprezentaciju.
Iako su mnogi selektori napisali na širem spisku kandidata za novembarske kvalifkacije i imena košarkaša koji nastupaju u evroligaškim timovima, ne očekuje se da oni i igraju za nacionalne timove.
Evroligaši su ostali dosledni u odluci da će poštovati isključivo kalendar Evrolige, ali je iz Rusije u petak stigla vest o izuzetku.
Prema pisanju tamošnjih medija, Himki će dozvoliti Crnogorcu Marku Todoroviću da se odazove na poziv novog selektora Zvjezdana Mitrovića i da igra protiv Španije 23. novembra i Belorusije tri dana kasnije.
S obzirom na to da Todorović ove sezone ima zanemarljivu minutažu u Himkiju (u Evroligi osam i po minuta ukupno), nameće se i pitanje - da li bi Himki isto odlučio i kada je u pitanju Aleksej Šved?
Marko Todorović Foto: MN Press
Mondo Tema
Gasi se digitalni Sovjetski Savez: Regulatori doneli odluku o ukidanju SU domena, 33 godine nakon raspada države
Prvi uređaj koji neće pokretati Android: Huawei sledeće nedelje lansira "telefon kakav ne možete ni da zamislite"
Nokia bila na korak od uspešnog testa prve mobilne mreže na Mesecu, a onda je sve pošlo po zlu
Olimpijakos vraća Filipa Petruševa: Grci javili, sve je rešeno
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Real Madrid prošao Atletiko na penale: Sudija poništio gol Alvarezu, ovo će biti skandal
Putin prevario ceo svet: Isplivao tajni ruski dokument, ništa od primirja, tek nastaje haos
"Hajde, podignite ruku ako smete": Simeone poludeo posle VAR odluke i poništenog penala