Druga ovosezonska nedelja "duplog" programa Evrolige doneće veliki derbi u Španiji, gde će se sastati ekipe srpskih stručnjaka - Barselona i Fenerbahče.
Tim Svetislava Pešića biće domaćin sastava Željka Obradovića u sredu od 21 čas, a taj duel ne dolazi u idealnom trenutku ni za jedan tim.
Barselona je posle perfektnog početka i skora 5-0 doživela dva poraza u poslednja tri kola, uključujući i neuspeh u "El Klasiku" protiv Reala u Madridu u prošloj rundi.
Tim Svetislava Pešića trenutno ima skor 6-2 i svakako nije ugrožen kao sutrašnji gost, ali će svakako uraditi sve da se pobedom vrati u ritam i da prekine niz od čak sedam uzastopnih poraza protiv Fenera.
Sa druge strane, problemi Fenerbahčea su značajniji i dobro poznati.
Prošle nedelje, u ubedljivom porazu protiv CSKA, Željko Obradović je psovkama rekao svojim igračima šta misli o njihovom nastupu. Dan kasnije, Fener je morao da se oglasi saopštenjem i da demantuje da je najtrofejniji evropski stručnjak napustio klub.
Drugog dana vikenda, u nedelju, Fenerbahče je pobedio na gostovanju Tofašu i Obradović je posle tog meča čestitao ekipi, pohvalivši njihov nastup i reakciju.
S obzirom na velike probleme i na jako turbulentan i loš početak sezone njegovog tima (evroligaški skor 2-6), jasno je da je pred ekipom iz Istanbula izuzetno težak zadatak na parketu "Blaugrane".
Zbog situacije oba tima, ovaj meč će svakako nositi posebnu težinu.
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Crvena zvezda ispada iz Top 6 Evrolige: Partizan može da sustigne crveno-bele, pogledajte tabelu
Katastrofa za Crvenu zvezdu, Džoela Bolomboja izneli sa terena: Nije mogao da hoda, svi se uhvatili za glavu
Janis Sferopulos digao glas na konferenciji: Svi nas vide na F4, a mi u istoriji nemamo pobedu u plej-ofu
Mirotić otkrio zašto je tražio da igra protiv Zvezde: Zbog njega je Olimpija pobedila u Beogradu