Juniori Crvene zvezde i Mege dobili su pozivnicu za učešće na juniorskom turniru Evrolige, koji će biti održan u Beogradu ovog proleća, paralelno sa Fajnal-forom za seniore od 18. do 21. maja.
S obzirom na to da je ovogodišnji turnir "Marko Ivković" u Beogradu osvojio francuski ASVEL, vajld-kardom je omogućen nastup dva srpska tima koji su imali uspehe kroz istoriju na tom turniru, a pozvan je i Makabi.
Tako je određeno da će se, uz navedene ekipe, za mesec dana za titulu prvaka Evrope u juniorskom uzrastu takmičiti Real Madrid, Pariz, Stelazura, kao i tim sastavljen od igrača iz četiri ekipe koje se nisu plasirale. Na klupi tog tima sedeće Vasilis Spanulis, koji je trenerski debi imao takođe u Beogradu.
"Ova specijalna pozivnica predstavlja još jednu potvrdu odlične saradnje i partnerskog odnosa koji KK Crvena zvezda mts ima sa Evroligom već dugi niz godina, i to ne samo kroz višegodišnju odličnu organizaciju juniorskog kvalifikacionog turnira, već kroz promociju i realizaciju svih važnih projekata i programa Evrolige. Takođe, ovu pozivnicu vidimo i kao potvrdu kvaliteta našeg rada sa mladjim selekcijama koja je prepoznata i od strane Evrolige već dugi niz godina. Crvena zvezda je redovan učesnik završnih turnira juniorske Evrolige 'ANGT' od 2012. godine, i u tom periodu crveno-beli su osvojili titulu u Milanu, odigrali još dva finala u Madridu i Berlinu, promovisali veliki broj igrača, od kojih su mnogi bili, ili su i danas, standardni prvotimci Crvene zvezde", saopštio je klub sa Malog Kalemegdana.
Juniorski turnir Evrolige biće održan u Hali sportova "Ranko Žeravica" i ulaz će biti besplatan.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću