Crvena zvezda je želela da pošalje Nikolu Topića u FMP, međutim ABA liga je odbila registraciju mladog plejmejkera jer je već nastupao za dva tima ove sezone, a kada su za to čuli u Valensiji - tražili su od Evrolige da reaguje. Preciznije, Valensija je tražila da se otvori istraga protiv Crvene zvezde i da se ispita da li je sve bilo po propisima kada je Topić bio na klupi regionalnog šampiona na utakmici odigranoj prošlog petka u okviru 17. kola Evrolige.
Još uoči utakmice Crvene zvezde i Real Madrida u utorak veče spiker je saopštio da je "zahtev Valensije odbijen", da bi danas specijalizovani košarkaški portal "Jurohups" izašao sa informacijom i zbog čega.
"Valensija je uložila žalbu protiv Crvene zvezde jer je Nikola Topić bio u sastavu za meč. Zahtev je poslat disciplinskom sudiji, ali nije prihvaćen jer nije upućen u roku od 48 sati. Valensija može da se žali na to, ali za sada to nije učinila", navodi se u tekstu dobro obaveštenog portala.
Podsetimo, Crvena zvezda je u međuvremenu prosledila Nikolu Topića na pozajmicu u OKK Beograd pošto je mladi košarkaš dobio i zabranu igranja u ABA ligi do kraja sezone.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja