Uroš Plavšić 2, Filip Petrušev 15 (9 sk), Nikola Jović 10, Bogdan Bogdanović 13, Vanja Marinković 4, Ognjen Dobrić 3, Nikola Jokić 14 (15 skokova, 9 asistencija), Vasilije Micić 13 (7 as), Marko Gudurić 6, Dejan Davidovac 4, Aleksa Avramović 12, Nikola Milutinov 11.

Aleksa Avramović
ALEX PLAVEVSKI/EPA

19:01

Gotovo je, Srbija je pregazila Portoriko

107:66 je konačni rezultat! Nikola Jokić je stao na asistenciju do tripl-dabla (14 poena, 15 skokova, 9 asistencija) i nije želeo da forsira, jer je u završnici seo na klupu i ustupio mesto Urošu Plavšiću, trećem centru Srbije koji je i poentirao za "stotku" u završnici.

18:58

Atrakcija i stotka Srbije!

Rezervni srpski centar Uroš Plavšić ušao je na teren i poentirao za ogromnih 100:62 u pretposlednjem minutu meča!

MONDO/Stefan Stojanović

18:36

Miriše na Jokićev tripl-dabl

Srbija vodi 74:49 u 29. minutu. Iako je naš tim za sada ubaico samo četiri trojke, Nikola Jokić je sa 14 poena, devet asistencija (i 15 skokova) apsolutno našao način kako da lopta kruži i kako da naši napadi budu tečni i atraktivni.

18:32

Sve je pod kontrolom, Srbija ima "plus 27"

Dok imamo četvoricu dvocifrenih (Petrušev 15, Bogdanović 11, Jokić i Avramović po 10) i dok imamo čvrstu i sve vreme fokusiranu odbranu - nema problema. I naravno, dok je na čelu našeg tima najbolji košarkaš sveta. Sredina je treće četvrtine i vodimo 70:43

18:07

Na poluvremenu, Srbija vodi 52:35

Strelci: Petrušev 13, Jokić 10, Bogdanović 9, Milutinov 6, Micić 4, Avramović 4, Dobrić 3,

18:01

Jokić "iz zgloba" za maksimalnih "plus 22"

MVP lekcija Portorikancima od najboljeg košarkaša sveta. Poeni iz reketa, za novo maksimalno vođstvo našeg tima

Nikola Jokić

17:59

Odlična, sigurna igra Srbije

17:57

Petrušev i Jokić za "plus 21"

Srpski centri poentiraju sa linije penala za ogromno vođstvo našeg tima, 46:25. Prvi put je probijena granica od 20 poena u 18. minutu.

17:53

Srbija povećava prednost pred poluvreme

Na početku 17. minuta, "orlovi" imaju prednost 41:23 i stvari idu baš kako smo i želeli. Bogdanović sa devet i Micić sa šest poena pridružili su se Petruševu u napadačkom učinku

Raste vođstvo Srbije, 33:18

Vasilije Micić pogodio je posle prodora za velikih "plus 15" na početku 14. minuta utakmice.

17:35

Tako igraju majstori, Milutinov!

Vasa Micić asistirao je Nikoli za zakucavanje - najatraktivniji potez na meču! Vodimo 24:12 na kraju prve četvrtine!

17:33

Portoriko se vraća, "orlovi" stegnuli odbranu

Srbija vodi 20:12 na početku 10. minuta, a Nikola Jokić odlazi na zasluženi odmor sa kapitenom Bogdanovićem. U reketu je sada Nikola Milutinov, a na terenu su i Gudurić, Dobrić, Jović i Micić.

17:27

Aleksaaa

Raste prednost našeg tima, trojka Alekse Avramovića u 6. minutu za vođstvo 17:4.

17:25

Moćan početak Petruševa!

Posle pet minuta utakmice, Srbija vodi 14:6, a Filip Petrušev već je ubacio dvocifreni broj poena.

17:14

Startna petorka Srbije!

Za naš tim u Lilu večeras počinju Avramović, Bogdanović, Marinković, Petrušev, Jokić

17:13

Upozorenje Karija Pešića

"Mogu da nas dobiju!", zagrmeo je selektor Srbije u najavi utakmice

17:12

Hoze Alvarado je tu

Najbolji igrač Portorika igraće protiv našeg tima. Svetislav Pešić je posebno govorio o njemu u najavi utakmice. "Orijentisani su ka napadu, stigao im je i Alvarado, koji ima izuzetan status u Nju Orleansu. On je njihov najbolji odbrambeni igrač i šuter, menja ritam igre i rezultata. Nije običan NBA košarkaš. Oni su od prošle godine ostali isti, samo se pojačali sa njim", rekao je selektor "orlova".

Eurosport/Printscreen

17:11

Šta se događa u grupi Srbije?

U okviru naše grupe, u sredu od 21 igraju SAD i Južni Sudan i biće to duel timova koji su u uvodnom kolu trijumfovali.

17:09

Počinje!

Reprezentacija Srbije od 17.15 časova igra protiv Portorika i imamo imperativ pobede, s obzirom na poraz od Amerike u prvom kolu. "Orlovi", srećno!