Košarkaši FMP-a savladali su atinski AEK u pripremnoj utakmici u Železniku, rezultatom 84:73. U duelu dva učesnika FIBA Lige šampiona, najbolji u ekipi Saše Nikitovića bili su plejmejker Jovan Novak sa 12 poena uz 10 asistencija, novajlija Danilo Tasić i bivši centar Crvene zvezde Ognjen Kuzmić, sa po 16 poena. Poen manje postigao je Stefan Lazarević, koji je ove sedmice prešao u FMP iz Zvezde.

"Od prvog minuta viđena je prava takmičarska utakmica, sa puno intenziteta i kontakta. Panteri su od početka odgovorili na čvrstinu rivala. FMP SoccerBet je svoje vođstvo koje je stekao na početku i gradio, a potom i čuvao, na bazi fantastične odbrane i velike energije. To se najbolje emitovalo u drugoj četvrtini koja je okončana rezultatom 15:9", navedeno je na sajtu kluba.

FMP će ući u novu ABA sezonu utakmicom protiv Cedevita Olimpije 22. septembra od 21 čas u Železniku, a u FIBA Ligi šampiona će početi učešće 2. oktobra, utakmicom protiv Peristerija. Takođe, u Grupi H su i španska Mursija i turska Manisa.

• FMP SoccerBet – AEK 84:73 (23:21, 15:9, 21:19, 25:24)
  • FMP SoccerBet: Rebec 4, Roberts 2, Stanojević, Šaranović 9, Simović, Tasić 16 (7sk, 5as), Gašić 2, Stojanović 7, Novak 12 (10as), Kuzmić 16 (5sk), Lazarević 15, Barna 1.
  • Najefikasniji u AEK-u bili su Nejhajm Alin sa 15 poena i Omiros Necipoglu sa 14.