Partizan je pobedio Milano na domaćem terenu 90:70 u 22. kolu Evrolige. Ovo je bila i peta pobeda crno-belih na gostovanju u ovoj sezoni - jedna više nego prethodne godine, prva vezana dupla pobeda od kada se Valjak vratio u Evroligu i ujedno prva pobeda u Milanu od 2011. Cela ova turneja bila je istorijska, a pobede "zlata" vredne.
Kranulo je čvrstom igrom na obe strane. Koprivica je ponovo bio starter za partizan i ponovo je došao do prvih poena za crno-bele - baš kao protiv Asvela. Potom je, ponovo kao u prethodnoj utakmici, Braun preuzeo ulogu lidera. Nije se znalo da li je bolji u napadu ili odbrani, pošto je na obe strane terena davao 100 posto svojih mogućnosti. Pomagao je i Tajrik na centarskoj liniji, koji se hrabro borio ispod koša i od 17 Partizanovih poena u prvih 10 minuta, on je ubacio šest.
Igrala se čvrsta igra i u nastavku, a Partizan je čak uspeo da dođe i do vođstva. Najpre trojkom pod faulom Dejvisa u prvom napadu crno-belih (21:17), a onda ponovo posle zakucavanjem Tajrika (31:30). Međutim, Olimpija je vezala mini-seriju od 7:0, posle koje se Partizan nije lako oporavio. Gotovo dva minuta je Valjak igrao bez poena iz igre, a onda je tandem Tajrik-Karlik uspeo da smanji zaostatak (37:35). Ipak, do poluvremena je Milano ostao u blagom vođstvu (40:37). Ipak, nije bilo lako crno-belima pored Šildsa i Bolmara koji su bili izutetni. Naročito Bolmaro koji je do poluvremena igrao 14 minuta i zato vreme ubacio isto toliko poena sa 100 posto supešnosti iz igre 3-3 za dva i 2-2 za tri.
Pokazai je Partizan nešto čvršću igru početkom poluvremena, vezali su 5:0, započeo je Dejvis, a sledio ga je Braun (42:40) i tako su došli do vođstva. Međutim, zaigrao je agresivno i Milano, pa se igralo u serijama i ekipe su se smenjivale u vođstvu. Uspeo je Tajrik u samoj završnici da veže šest poena (64:55) čestim faulovima Gilespija nad njima. Ipak, Riči je uz zvuk sirene smanjio zaostatak trojkom, pa je u odlučujuću četvrtinu Partizan ušao sa šest poena prednosti (64:58).
Ušli su crno hrabro i u odlučujuću deonicu, uspeli su da dođu i do dvocifrene prednosti i da je gotovo tokom cele četvrtine održavaju. Vodila se velika borba, naročito u reketu, ali je Partizan nekako održavao prednost. Igrao je i Milano agresivno, prvi ispred svih bio je Mirotić koji je vezao dve trojke (80:70), ali je Karlik dominirao u Partizanu. Pod dosta kontakta, uvek je dolazio do poena. Na kraju, Ledej je napravio faul i uz to dobio tehničku grešku, pa su crno-beli stigli do 83:70. Bilo je neophodno zrelo privesti utakmicu kraju i uspeli su u tome izabranici Željka Obradovića.
Milano: Menion 2, Bortilani, Garavalja, Tonut 2 (5 sk), Bolmaro 14, Bruks 5 (5 as), Ledej 10, Riči 3, Karuzo, Šilds 16 (6 as), Mirotić 16 (6 sk), Gilespi 2.
Partizan: Dejvis 8, Lundberg 6 (5 sk), Karlik 24 (9 as), Koprivica 2, Nakić, Pokuševski 2, Braun 26 (7 sk), Bonga, Lakić, Majk, Tajrik 22 (7 sk).
- 22:1135' Plus 10 za Partizan
- 22:0633' Tajrik "zapalio" atmosferu
- 21:5730' Tajrik nastavlja da vodi Partizan
- 21:4525' Posle Ledeja - Mirotić...
- 21:4424' Ledej za izjednačenje
- 21:0417' Crno-beli ponovo vode
- 20:5713' Milano ponovo vodi
- 20:5311' Dejvis pod faulom!
- 20:458' Partizan na minus dva
- 20:375' Milano vodi
Statistika
Milano: Menion 2, Bortilani, Garavalja, Tonut 2 (5 sk), Bolmaro 14, Bruks 5 (5 as), Ledej 10, Riči 3, Karuzo, Šilds 16 (6 as), Mirotić 16 (6 sk), Gilespi 2.
Partizan: Dejvis 8, Lundberg 6 (5 sk), Karlik 24 (9 as), Koprivica 2, Nakić, Pokuševski 2, Braun 26 (7 sk), Bonga, Lakić, Majk, Tajrik 22 (7 sk).
39' Faul u napadu i tehnička Ledeju
82:70 Bivši igrač Partizana dobio je tehničku zbog ponašanja.
38' Novi poeni Karlika
82:70 za Partizan. Karlik je ponovo uz mnogo kontakta došao do poena sa poludistance.
37' Ponovo Mirotić...
80:70 za Partizan. Mirotić je pogodio brzu trojku, Partizan je imao ekstra posed, a Mirotić je napravio faul nad Braunom.
37' Novi poeni Tajrika
80:67 za Partizan. Braun je napravio drugi timski faul z aPartizan u ovoj četvrtini. Prethodno je Tajrik imao još jedno zakucavanje u svom stilu - snažno.
36' Riči faul u napadu
78:64 za Partizan. Bolmaro je promašio sa poludistance, a Riči je napravio petu ličnu i morao je van terena. Karlik je ponovo pogodio sa poludistance!
35' Plus 10 za Partizan
76:64 za Partizan. Karlik je pogodio iz vrlo teške pozicije, mogao je verovatno plej da dobije i faul, ali nije. Posle minuta igre crno-beli su došli do poena.
34' Novo zakucavanje Tajrika
74:63 za Partizan. Braun je igrač meča - najpre je pronašao Tajrika koji je snažno zakucao, a onda je i sprečio Šildsa da po ko zna koji put dođe do poena. Ipak, Mirotić je ispravio grešku.
33' Tajrik "zapalio" atmosferu
72:61 za Partizan. Najpre je Lundberg sa skoro pola terena pogodio trojku za zbačajno vođstvo, a onda je Tajrik uspeo da izbori loptu za svoj tim i dobrim potezom dodatno podstakao navijače.
32' Brauun za tri!
69:58 za Partizan. Dobro je krenuo Braun, pogodio je trojku, a onda je u narednom napadu izborio i faul i završio na liniji penala. Prethodno su obe ekipe promašivale u svojim napadima.
30' Tajrik nastavlja da vodi Partizan
64:55 za Partizan. Gilespi je ponovo faulirao Tajrika i centar je ponovo završio na liniji penala. Partizan u seriji od 7:0.
29' Tajriik!
60:55 za Partizan. Tajrik je uspeo da se probije pored Gilespija koji je igrao čvrstu odbranu i dođe do poena. Braun je Šildsu izbio loptu i Partizan ima napad.
27' Prvi Partizanov skok
56:53 za Partizan. Šild je promašio dve od tri slobodna bacanja. Pokuševski je bio na ofanzivnom skoku, a Gilespi ga je faulirao. Ovo je Partizanov prvi skok u napadu posle 27. minuta igre.
26' Partizan ponovo vodi
54:52 Braun je na polaganju pogodio pod faulom. usledila je razmena poena, a onda je Šilds nasamario Tajrika i sada ima tri slobodna bacanja. Mirotić je otišao na klupu.
25' Posle Ledeja - Mirotić...
49:49 Mirotić je sa linije penala izjednačio. Karlik je promašio šut za novo vođstvo
24' Ledej za izjednačenje
46:46 Ledej je uspeo da smanji zaostatak, pogodio je preko Pokuševskog
23' Karlik na polaganju
46:42 za partizan. Mirotić je faulirao Karlika koji jepogodio pod faulom.
23' Karlik na liniji penala
43:42 za Partizan. Karlik je upisao polovičan učinak sa linije penala. Na drugoj strani Ledej je pogodio.
22' Braun za vođstvo
42:40 za Partizan Braun je pogodio trojku! Partizan vodi!
21' Crno-beli na minus jedan
40:39 za Milano. Dejvis je uspeo da se probije u reketu i dođe do poena za Partizan.
Statistika
Milano: Menion, Bortilani, Garavalja, Tonut, Bolmaro 14, Bruks, Ledej 2, Riči, Karuzo, Šilds 14, Mirotić 5, Gilespi 2.
Partizan: Dejvis 6, Lundberg, Karlik 12 (5 as), Koprivica 2, Nakić, pokuševski, Braun 7, Bonga, Lakić, Majk, Tajrik 10.
20' Milano i dalje vodi
40:37 za Milano. Majk je ukrao loptu Gilespiju, a potom je bivpi igrač Partizana napravio daul. Majk je potom šutnuo za tri, ali je promašio, ništa od izjednačenja. Armani ima napad do kraja.
19' Partizan na minus tri
40:37 za Milano. Šilds je upisao i novu trojku, ali je tandem Karlik-Tajrik uspeo da smanji zaostatak. Karlik je potom sa linije penal oba puta pogodio.
17' Bolmaro sam igra
34:31 za Milano. Bolmaro je već do 17. minuta ubacio svoj rekord sezone, a to je 14 poena.
17' Crno-beli ponovo vode
31:30 za Partizan. Prvo je Dejvis pogodio, a onda je Tajrik ukrao loptu i prošetao se do koša Milana i zakucao. Tako je već zagrejane navijače dodatno motivisao, pa je dvorana eksplotirala posle njegovih poena.
15' Prvi faul Partizana
30:27 za Milano. Mirotić dolazi do prve trojke posle izvođenja lopte zbog faula Lakića.
14' Lakić je ušao u igru
27:25 za Milano. Izborio je Lakić za loptu crno-belih tako što se bacio na parket. Partizan je došao do vođstva, ali je Ledej brzo uzvratio.
13' Milano ponovo vodi
24:21 za Milano. Karlik se vratio umesto Lundberga, Partizan je ponovo imao priliku da povede kad je Milano vezao mini seriju od 5:0, ali nije i domaćin je potom došao i do novih poena.
11' Dejvis pod faulom!
21:17 za Partizan. Menion je promašio za tri u prvom napadu, potom je Dejvis pokušao za tri i pogodio pod faulom, pogodio je slobodno bacanje!
10' I dalje nerešeno
17:17 Crno-beli i dalje ne mogu da prelome i povedu, sad je Lundberg promašio otvorenu trojku.
9' Crno-beli na minus dva
17:15 za Milano. Publika nastavlja da bodri igrače Partizana. Tajrik je došao do poena, odnosno računala se silazna putanja pošto je Gilespi pokušao da izblokira tu loptu.
8' Partizan na minus dva
15:13 za Milano. Tajrik je došao do poena za Partizan nakon što se probio između dvojice igrača pofd košem. Ledej je fauliran na drugoj strani.
7' Ledej na Parketu, Mirotić izvan
15:11 za Milano. Gilespi je promašio dva slobodna bacanja, na drugoj strani Karlik je pogodio sa poludistance.
6' Dobra odbrana Brauna
15:9 za Milano. Braun sve vreme igra dobru odbranu, ovog puta je takođe bio doledan, ali je lopta završila kod Šiltda koji je uz zvuk sirene pogosio trojku.
5' Milano vodi
9:7 za Milano. Partizan je imao nekoliko šansi da povede, ali nikako ne uspeva. Milano je uvek korak ispred, pa je tako sad i poveo košem Bolmara.
3' Nerešeno
7:7 Šilds je ukrao loptu i došao do lakih poena, a Braun je uzvratio trojkom u narednom napadu.
2' Milano bolje startovao
5:2 za Milano. Gilespi je došao do poena za Milano. bivši igrač Zvezde je bio precizan ispod koša, ali je Koprivica zakucao na drugoj strani. Šilds je bio precizan na drugoj strani za tri.
Beogradska atmosfera
Prvi minut utakmice protiče u pratnji pesme Grobara. Navijači su odlučili da zapevaju himlju pred početak, bez obzira što nisu na domaćem terenu.
Petorke
Milano: Gilespi, Bolmaro, Mirotić, Šilds, Tonut
Partizan: Koprivica, Karlik, Lundberg, Majk, Braun
Milano u seriji
Milano je posle poraza od Olimpijakosa vezao šest pobeda, od toga tri u Evroligi. Najpre su savladali Asvel, potom Makabi, a u poslednjem meči lako su došli i do trijumfa nad Albom.
Sledeći meč u čast Dejana Milojevića!
Partizan je zakazao naredni abaligaški meč u nedelju, tada će dočekati ekipu Spartaka. A, susret će imati posebnu simboliku, utakmica će biti posvećena prerano preminulom treneru Dejanu Milojeviću. "Utakmica 17. kola ABA lige između Partizana i Spartaka biće posvećena legendarnom Dejanu Milojeviću koji je ovaj svet napustio 17.1 2024. godine. Dekiju u čast, svi igrači Partizana na leđima će nositi prezime 'Milojević'. Takođe, centralni krug na terenu u Areni biće njemu posvećen. Odlukom kluba ulaz na nivo 400 biće besplatan", stoji u saoptenju kluba.
Partizan bez četvorice
Već iz prošlog meča poznato je da su u Beogradu ostali Dvejn Vašington, kapiten ekipe Vanja Marinković, Mitar Bošnjaković i Frenk Nilikina. Obradović je u Lionu pretežno koristio devetoricu igrača, pošto su Isak Bonga i Aleksej Pokuševski nešto kasnije ušli na teren.
Milano bez petorice
U timu domaćina neće biti centra Džoša Niboa koji prosečno beleži 8,3 poena i 4,5 skokova. Potom se na terenu neće naći Usmane Diop, takođe centar koji daje nešto više od četiri poena po susretu. Fabien Koser iz Francuske, takođe, nije u sastavu, on beležo 7,8 poena po meču. Etore Mesina ne može da računa i na Diega Flakadorija i Nenada Dimitrijevića.
Arijan Lakić je u prošlom meču debitovao
Dobro je krenuo Sterling Braun, potom je značajnu rolu imao Brendon Dejvis koji je vezao dve trojke za manje od minuta. Ipak, Arijan Lakić je imao svoj debi i to je privuklo veliku pažnju. Nije ga šut služio, ubacio je svega dva poena, ali je sve ostalo radio vrlo dobro. Nekoliko puta našao se na pravom mestu kako bi obezbedio skok, a takođe je bio vrlo agresivan u odbrani, pa je samim tim imao i velike zasluke u pobedi Partizana.
Najavljena je vatrena atmosfera
Partizan će imati mnogo veću podršku navijača nego u Lionu. Navijači su već zauzeli svoja mesta, u pratnji policije su stigli u organizovanom sastavu i sada su spremni da pruže podršku izabranicima Željka Obradovića.
Velika pobeda u Lionu
Crno-beli su gostovali Asvelu iz Vilerbana i upisali pobedu - najvećom razlikom u modernoj istoriji Evrolige kad je u pitanju Parni valjak. Partizan je slavio 93:62, od samog početka su crno-beli bili dominantniji tim i pokazali inat, a i nisu imali izbora... Doputovali su sa svega 11 igrača, dok je Obradović uglavnom koristio devetoricu. Tek kad je pobeda donekle bila zagarantovana ušli su i Aleksej Pokuševski i Isak Bonga koji su stigli kao "roviti" u Lion.
U toku protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"
"Krene da svira faul, pa stane - košarka u Srbiji": Obradović povisio ton o suđenju pred finale sa Zvezdom
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću
Partizanova dominacija za finale protiv Zvezde: Crno-beli pobedili sa 20 razlike, biće opet derbi
Srđan Blagojević prvi put pobedio na klupi Partizana: Četiri "komada" u mreži OFK Beograda