Predsednik Košarkaškog kluba Partizan Ostoja Mijailović smenjen je sa mesta predsednika JSD Partizan. Odluku su doneli predstavnici svih klubova osim košarkaškog i fudbalskog, pošto oni nisu ni prisustvovali sednici Upravnog odbora koju je u izostanku Mijailovića vodila proslavljena Andrea Arović, srpska reprezentativka u streljaštvu.
Pored Ostoje Mijailovića smenjen je i kompletan Upravni odbor. Između ostalog, do sada su u njemu bili trener košarkaške sekcije Željko Obradović, nekadašnji trener fudbaler Marko Nikolić i prvi čovek Radne zajednice u fudbalskom klubu Rasim Ljajić.
Za novog predsednika je izabran Željko Tanasković, a odluka je donela doneta na vanrednoj izbornoj skupštini, koja je održana u prostorijama u Humskoj. Tanasković je nekadašnji odbojkaš i dugogodišnji reprezentativac Jugoslavije, a sa nacionalnim timom osvajao je medalje na najvećim takmičenjima. Promene su pokrenute na predlog Odbojkaškog kluba Partizan.
U novom Upravnom odboru JSD Partizan neće biti predstavnika fudbalskog i košarkaškog kluba, što je do sada bila gotovo nezamisliva situacija. Sastav novog UO biće poznat nakon održane sednice, a već sada je jasno da će predstavnici "manjih" sekcija biti više zastupljeni.
Bonus video:
Zvezda se potpuno raspala u Minhenu: Najgori meč sezone kad mu vreme nije
"Sferopulos izgubio kontrolu, a Kalinić inficirao tim": Milutin Aleksić nikad oštriji o igri Zvezde
Novi problem za "večite": Partizan i Crvena zvezda ponovo moraju da se sele iz Arene
Zvezda pada na tabeli Evrolige: Bolni porazi sve komplikuju, a Partizan diše za vratom
Ruska duma reagovala na kaznu Crvenoj zvezdi: "Koga su to uvredili srpski navijači?"