Bivši košarkaš Crvene zvezde Milutin Aleksić "spušta loptu" upitan za šanse crveno-belih za plasman u plej-of posle njihove pobede protiv Asvela u Beogradskoj areni. Iako je tim Janisa Sferopulosa na učinku 15-10 i u veoma dobroj poziciji pred završnicu ligaškog dela sezone, on sa dozom opreza govori o tome.
"Ne bih žurio sa pričama o plasmanu. Čestitam Zvezdi, ima 50 odsto više nego prošle godine, potvrdila je da i u svojim ne najsjanijim izdanjima može da igra košarku koja je isplativa i to ostavlja najjači utisak. Da se ne žuri sa kalkulacijama i računicama, jer Evroliga diktira neki poseban tempo ove sezone, desetoplasirana ekipa je na pobedu ispod, ne sme Zvezda da u ovih devet kola računa da je bilo šta obezbedila. Mnogo je utakmica koje moraju da se dobiju, već sledeća je utakmica protiv protivnika iz kategorije najslabijih i najlošijih, a ubeđen sam da će biti jako teško", upozorio je Milutin Aleksić za "Sport klub".
Crvena zvezda će u četvrtak gostovati Albi, a Aleksić smatra da će biti pre svega izazov fizički spremiti očigledno umornu ekipu. Zvezda je u petak pobedila Partizan u derbiju, u nedelju Igokeu u Laktašima, ovog utorka ASVEL, a u četvrtak će imati novi evroligaški izazov.
"Noge klecaju, propadaju, oseća se sve to"
"Pun sam razumevanja za premorene igrače, oni su jako umorni. Klecaju i propadaju noge, klizaju se, tako se očigledno oseća umor na igračima Zvezde. Srećom, isto to sam video i na igračima ASVEL-a, došao je na naplatu i njegov prošli meč u Evroligi, jako težak meč protiv Limoža, gostujući teren, put... Ne mogu da kažem da su izgledali sveže, videli su koliko im je pao energetski momenat, kao i šut, fokus u drugom poluvremenu. Gledali smo meč dve izmorene ekipe u kojima se Zvezda snašla bolje i pokazala da ima i kvalitet i iskustvo veće od igrača ASVEL-a", dodao je Aleksić.
Pogledajte kako izgleda tabela Evrolige posle Zvezdine pobede protiv ASVEL-a.
Bonus video: Šou Delija pred meč Zvezda - ASVEL
Potpuni šok, Đoković izgubio u prvom kolu: Ništa od 100. titule u karijeri, Italijan mu naneo bolan poraz
"Jokićev brat je najveći čovek koga sam ikad video": Amerikanci nisu mogli da veruju kada je ušao u prostoriju
"Nisam ni sanjao da ću pisati ovu poruku": Lider Zvezde iznenada napustio klub pred večiti derbi
Evo ko je uhapšena bivša direktorka Komore medicinskih sestara: Uzimala sa zaposlenima novac iz humanitarne pomoći
Još jedan Partizanov talenat odlazi u Ameriku: Posle Kupa Koraća spakovao kofere