Bivši trener Crvene zvezde Milan Tomić (51) navodno je blizu povratku u Olimpijakos, na mesto tehničkog direktora. Prema glasinama, on bi mogao da zauzme veoma važnu funkciju nakon još jednog neuspeha grčkog velikana na Fajnal-foru, dok se nagađa da bi istovremeno legendarni krilni centar Jorgos Printezis (40) mogao da postane generalni menadžer kluba.
Milan Tomić bio je prethodnih sezona u Armaniju, a bez obzira na uspeh u Crvenoj zvezdi, sa kojom je bio šampion regiona i Srbije, najdublji trag ostavio je u Olimpijakosu. U Pireju je devedesetih bio igrač, osvajač Evrolige, potom i asistent stručnog štaba kod niza trenera, pre svega kod Dušana Dude Ivkovića.
Milan Tomić igrao je za Olimpijakos od 1991. i dolaska iz beogradskog Radničkog, pa do 2005. godine. U Atini se skrasio, skućio i postao dugogodišnji "vojnik" kluba. U dva navrata vršilac dužnosti trenera, 2004. i 2014, a čak 10 godina bio je asistent u stručnom štabu, od 2008. do 2018.
Nakon odlaska iz Crvene zvezde u jesen 2019, Tomić je vodio Peristeri u sezoni 2001/02 i od 2023. godine je u Armaniju u Milanu, gde bi uskoro mogao da dođe Marko Gudurić.
Bonus video: