Slušaj vest

Srbija će igrati polufinale Svetskog prvenstva u basketu 3x3, a naš tim je saznao i rivala. Igraćemo protiv selekcije Švajcarske koja je savladala Letoniju 21:15 u drugom četvrfinalu odigranom u Ulanbatoru.

Švajcarci su vodili ceo meč, a onda je na tri minuta do kraja Letonija trojkom uspela da izjednači na 13:13. Povela je baltička selekcija 15:14, ali su na 90 sekundi do kraja Švajcarci oper vodili 16:15. Nakon dva penala za Nejtana Jurkovica bilo je 19:15 na 50 sekundi do kraja i sve je bilo gotovo. Dvojka je završila ovaj meč.

Braća Jurković, Džonatan Dubas i Džonatan Kazadi prvo su osvojili svoju grupu ispred Holandije, Španije, Litvanije i Velike Britanije, a sada su protiv Letonaca zakazali meč sa Srbijom. Protiv Srbije će igrati u nedelju od 18 časova, a u drugom polufinalu od 18:25 sastaće se bolji iz duela Kina-Španija i Nemačka - Sjedinjene Američke Države. Meč za treće mesto na programu je u nedelju od 19:25, a finale se igra od 20:25.

Kako je najbolji Srbin igrao u Alkatrazu?

59:32
Priča za medalju: Dušan Domović Bulut Izvor: MONDO

"I 2011. sam osvojio 'King of the Rock', to je turnir koji se održavao prvo u Novom Sadu na Štrandu. Kao pobednik tog turnira sam se kvalifikovao na državno finale koje se održavalo na Kalemegdanu. Kao pobednik državnog takmičenja bio sam predstavnik Srbije među 64 najbolja igrača sveta u Alkatrazu, u zatvoru u San Francisku", pričao je Dušan Domović-Bulut o svom iskustvu igranja basketa u Alkatrazu u podkastu "Priča za medalju". 

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

00:56
Konferencija KSS - basket 3x3 Izvor: MONDO