KK Crvena zvezda otputovala je na jak pripremni turnir na Kritu bez dvojice važnih igrača - Nikole Kalinića (33) i Dejana Davidovca (30). Kao što se i očekivalo, Kalinić će ipak morati na pauzu zbog povrede zgloba zadobijene na Kipru, a Davidovac odsustvuje zbog bolesti.
Tim Janisa Sferopulosa otputovao je na Krit u četvrtak nakon treninga i timskog ručka, a tamo će igrati prvi meč u petak od 17 časova protiv šampiona Evrope, Fenerbahčea. Iste večeri, na programu je i meč Olimpijakos - Armani.
Dva dana kasnije, u nedelju, igraju se utakmice za treće mesto (od 17 časova) i za prvo mesto (od 19 časova).
Za razliku od odsustva važnog tandema, značajna vest za crveno-bele je povratak u tim Ognjena Dobrića nakon njegovog mini-odmora posle učešća na Eurobasketu sa Srbijom. On će izvesti ekipu na teren kao kapiten u petak, i to prvi put u karijeri.
Odmah nakon učešća na tom turniru, Zvezda se vraća u Beograd i počinje pripremu za VTB Superkup u Beogradu.
Bonus video: