Završeno je četvrto kolo Evrolige, a situacija na tabeli izuzetno je zanimljiva! Nakon pobede Crvene zvezde nad Žalgirisom u sredu uveče više nema neporaženih timova u takmičenju, a litvansku ekipu sada je sustiglo čak pet timova. Sa druge strane, na to je uticao i poraz Partizana u Madridu, iako su crno-beli uspeli da uvudu Real u neizvesnu završnicu!
Partizan je u poslednjoj deonici imao šansu da napravi senzaciju u Madridu, nakon što je Real tokom čitavog meča imao ubedljivu prednost. Prišla je ekipa Željka Obradovića na samo četiri poena zaostatka, ali nije uspela da slomi otpor domaćina i tako se priključi grupi timova koji se od večeras nalaze na čelu tabele.
Zbog poraza crno-belih u Španiji, srpski timovi nalaze se u istom "problemu". Iako imaju polovičan učinak na početku sezone, njihova koš-razlika uticala je da budu loše plasirani i da se trenutno ne nalaze u zoni koja vodi u doigravanje. Zvezda je malo iznad, ali u ovako ranoj fazi sezone to nije previše bitno. Pogledajte tabelu:
Bonus video:
