Evroliga se menja iz godine u godinu, a izvršni direktor takmičenja Paulijus Motiejunas najavio je da će opet dođi do izmene formata takmičenja s ciljem da gledamo što atraktivniju košarku u Evropi.
U razgovoru za grčki portal "Sport24", najavio je da će ponovo doći do povećanja učesnika Evrolige, kao i da se razmatra uvođenje podele na dve konferencije - kao što je to oduvek u NBA, odnosno od ove sezone u ABA ligi. Prema njegovim rečima, to je samo početak.
"U najboljem slučaju - cilj nam je 24 tima. Možda 22. Imaćemo dve konferencije, moguće dodatno takmičenje tokom sezone ili Ol-star utakmicu. Želimo manje zgusnut kalendar i da dodamo nešto novo takmičenju", rekao je Motiejunas.
Potvrdio je da su razgovori sa vlasnicima "A" licenci već u toku, ostaje da se vidi i da li će ostali učesnici Evrolige dobiti priliku da pregovaraju o bilo čemu, kao i šta ovo znači za Crvenu zvezdu i Partizan. "Večiti" su sigurni učesnici takmičenja makar još dve sezone, tako da će se paziti i na rivalstva.
"24 tima u ligi, svi igraju kod kuće, bez neutralnih terena. Moguća je dakle i Ol-star utakmica, Fajnal-for i snažan Evrokup. Ako imamo dve konferencije, rivalstva poput Olimpijakos–Panatinaikos moraju ostati netaknuta. Putovanja nisu i neće biti veliki problem, očuvanje istorijskih rivalstava jeste naš cilj", dodao je direktor Evrolige koji je istakao i da će finansijska situacija u ovom takmičenju biti popravljena.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: