Slušaj vest

Partizan je izgubio, ali je odigrao dobru utakmicu u Milanu. Iako su crno-beli gotovo čitav meč jurili zaostatak, pokušavali da smanje i preokrenu, ali nikako nisu uspevali, na kraju se ocena pozitivna. Bivši košarkaš Partizana, a sada stručni konsultant Nikola Lončar analizirao je meč Partizana. Podsetio je da porazi protiv Makabija i Olimpijakosa i dalje bolje, ali situacija koja je prisutna u Partizanu daje razlog za nadu i radovanje, iako Evroliga nije prioritet.

"Videli smo odličan pristup tokom cele utakmice, detalji su odlučili. Videli smo drugu energiju, drugačiju od one koja je bila prethodnih nedelja. Reakcije sa klupe su bile fenomenalne, videli smo reakciju Bruna Fernanda. Dobio je tehničku, ali je možda pokrenuo ekipu, videlo se da mu je stalo. Svi je stalo do pobede. Svi su bili u stavu tokom cele utakmice, ali Armani je bio bolji - one tri trojke su rešile utakmicu. Partizan je bio dobar i može da bude bolji", rekao je u studiju Arene sport.

Olimpija Milano - Partizan Foto: Alessia Doniselli/CIAMILLO, MATTEO BAZZI/ANSA

"Možemo da verujemo da tim Partizana može da preokrene utakmicu u svakom trenutku. Falilo je malo, odlučili su detalji, ali ne pred kraj utakmice, već tokom treće četvrtine. Poluvreme je možda bilo i ključno, moglo je da se ode sa manjom razlikom, otišli su sa devet, to je psihološki loše. Međutim, nisu pali."

"Penjaroja je dobro mešao karte, slagao je igrače tako da se slažu na terenu, pa su bili učinkoviti i u napadu i u odbrani. Možemo da verujemo da će to da bude bolje, dat je korak unapred. Znamo da Evrolige nije prioritet, ali dres Partizana treba da se nosi uvek sa ovakvim pristupom. Moramo da pohvalimo sve igrače, niko nije bio negativan, svi su radili. To je dobro i zadovoljavajuće, u odnosu na ono od pre mesec dana kad su gubili 40 razlike. Da li će to biti dovoljno za nastavak sezone, videćemo."

"Tonje Džekiri je pomogao Partizanu"

Partizan radi na pojačanjima. U Humsku je stigao i centar iz CSKA Tonje Džekiri koji je odigrao jedan borben i dobar meč i čini se da iz utakmice u utakmicu igra sve bolje. "Ne može sve preko noći da se promeni. Dovođenjem dvojice igrača, pogotovu Džekirija Partizan je dobio neku bujnost u reketu, nije Bruno Fernando ostao sam. Partizan ima intenzivan raspored, ali očekujemo da oni koji su povređeni da će što pre da se vrate, jer ovi igrači daju sve od sebe."

Međutim, problem je Lončar video u jednom igraču. Dilan Osetkovski e pogodio nekoliko trojki, odigrao je dobar meč, ali postoji jedna primedba: "Vidimo da je Osetkovski bio dobar, ali u odbrani... taj govor tela je njegov ceo život. Mada ne vidimo gest bilo kakav njegov da bismo rekli da on može još bolje da igra. Postoji nada da Partizan neće odustati od utakmice u kojima može da pobedi."

Dilan Osetkovski u Partizanu Foto: MN Press

"Sterling Braun je bio kompletan u napadu i odbrani. Kameron Pejn je imao 16 poena, nose ga u zubima, ali on prolazi - pogotovu u napadu. Nije bilo dosta izgubljenih loptu, Partizan je kontrolisao skok, ali bolja od početka sezone je što Partizan dozvoljava preko 60 posto šuteva za dva poena - to mora da se sredi, što pre. Nibo je zakuvao na početku meča. Lakić je bio fenomenalan, dao je trojku zbog koje smo se iznenadili. Moramo da damo Partizanu pozitivnu ocenu."

"Pričamo optimistično u vezi sa Partizanom, ali moramo da se setimo utakmica od pre mesec dana. Ti porazi su boleli. Za pohvalu su neke stvari koje su se poboljšale, neki standardi ispod kojih se ne ide. Korak po korak, ne moramo da se zadržavamo na ovom, očekujemo još više od Partizana", rekao je Nikola Lončar.

Bonus video: 

00:43
Bruno Fernando isključen Izvor: Arena 2 Premium