Slušaj vest

Panatinaikos je pobedio Valensiju u oba meča na gostovanju i poveo sa 2:0 u plej-of seriji Evrolige. Drugi duel završen je neverovatnom trojkom Najdžela Hejsa-Dejvisa, ali je u poslednjim sekundama Dimitris Janakopulos napravio skandal. Prišao je zapisničkom stolu, vikao, policija ga je ispratila sa terena.

Posle toga je na konferenciju za medije došao Ergin Ataman koji je odbio da priča sa novinarima. Umesto toga je dao kratku izjavu koja je trajala oko minut, ustao i otišao.

Valensija Panatinaikos Foto: Miguel Angel Polo/EPA

"Već sam rekao svoje mišljenje o meču u izjavi na terenu, sada ću dati kratku izjavu. Ispred naše svlačionice je 10 policajaca koji žele da uhapse neke igrače iz našeg stručnog štaba i predsednika kluba Janakopulosa. Prvi put u karijeri koja traje više od 30 godina vidim ovo. Dobili smo meč u poslednjoj sekundi, svi su srećni, pa su ljudi iz Valensije poslali ispred naše svlačionice i ne daju nam da uživamo. Sada hoće da uhapse Janakopulosa, generalnog menadžera i još neke ljude. Hvala vam. Uživajte i vidimo se u Atini", završio je Ataman.

Janakopulosa čeka suspenzija

Janakopulosu nije prvi put da pravi skandale i da ima sporne javne nastupe. Prošli put je suspendovan na pet utakmica. Ukoliko se to dogodi i sada mogao bi da propusti fajnal-for koji se održava upravo u Atini, tačnije u dvorani Panatinaikosa.

Evroliga ne prašta ovakve ispade i sada ostaje da se vidi kakav će prag tolerancije imati za Janakopulosa i njegov prilazak zapisničkom stolu.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:30
Zvižduci za Atamana i Tursku Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić