Slušaj vest

Evroliga se menja. Uvodi se novi format i od sezone 2027/28 će učestvovati 24 tima umesto trenutnih 20 koliko će biti u ovoj sezoni. Bilo je spekulacija da bi do proširenja moglo da dođe i u sezoni koja sledi, ali je ipak pomereno za godinu dana. Potvrda je stigla putem zvaničnog saopštenja elitnog takmičenja i uz to je dodato da je Real Madrid potpisao desetogodišnju licencu.

Takođe je naglašeno i da je Ćus Bueno obavestio sve na sastanku da se radi na tome da se klubovi transformišu u franšize i da bi to trebalo da bude završeno u toku sezone 2026/27 i da postoji veliko interesovanje od novih investitora i tržišta.

Ćus Bueno generalni direktor Evrolige
Foto: EPA/Victoria Suarez

"Današnji sastanak Evrolige i sutrašnji u Evrokupu će nam dati jedinstvenu priliku da se povežemo sa klubovima i domaćim ligama, da razmenimo ideje i postavimo temelje za budućnost. Evropska košarka trenutno doživljava sjajan period zahvaljujući strasti, posvećenosti i udelu koji svi klubovi imaju. Želimo da podržimo rast i razvoj i da se postaramo da ovaj sport ima svetlu budućnost", poručio je prvi čovek Evrolige Dejan Bodiroga.

Kako ovo utiče na Zvezdu i Partizan?

Partizan vs Crvena zvezda Foto: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Ono što još uvek nije saopšteno jeste kako bi sve to trebalo da funkcioniše sa 24 tima. Odnosno da li će biti jedinstvena liga kao i sada gde svako igra sa svakim ili će možda doći do podela na konferencije, kao u NBA ligi.

Kako ovo utiče na Zvezdu i Partizan? Za sada nema nikakav uticaj, pošto su "večiti" dobili trogodišnje licence. Ali, ostaje da se vidi kakav će tačno biti format takmičenja.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

01:36
Isključeni Pedro Martinez i Ergin Ataman Izvor: arena 3 premium