Slušaj vest

Slovenački trener Aleksandar Sekulić novi je trener Barselone, prenosi "Eurohoops". Osim njega, u opcije su bili Janis Sferopulos i Paolo Galbijati, ali se uprava katalonskog velikana odlučila za trenera koji je Dubaiju doneo titulu u ABA ligi.

Sekulić je zamenio Juricu Golemca na klupi Dubaija i uspeo da sruši Partizan u finalu regionalnog takmičenja, što mu je donelo interesovanje nekoliko evroligaša.

Aleksandar Sekulić Foto: Profimedia, REAU ALEXIS / imago sportfotodienst / Profimedia, Screenshot/YouTube/@FIBA_Media

Zanimljivo je što ćemo u Evroligi videti rokadu, pošto će Ćavi Paskval biti predstavljen kao novi trener Dubaija. On je svojevoljno napustio Barselonu, a iako se spekulisalo da je bilo unutrašnjih sukoba u klubu, on je to demantovao i naglasio da odlazi iz drugih razloga.

Sekulić je tokom karijere trenirao Geoplin Slovan, Triglav Kranj, Krku, Primorsku, Nimburk, Lokomotivu Kubanj, Zenit i Dubai. Od 2020. godine obavlja i funkciju selektora reprezentacije Slovenije.

BONUS VIDEO:

02:42
Karlik Džouns izjava posle Dubaija Izvor: MONDO