Berlinska Alba se plasirala u narednu fazu Evrolige, ali je tim pretrpeo težak udarac. Ostao je bez prvog plejmejkera, graditelja igre Vuleta Avdalovića.

Tokom utakmice u četvrtak uveče, koju je Alba na svom terenu izgubila od Unikahe (63:74), Avdalović se požalio na povredu, a rezultati pregleda u petak nisu bili dobri - utvrđeno je da je povredio ligamente kolena leve noge, pa je za njega sezona završena.

Takva vrsta povrede smatra se za jednu od najtežih koju sportista može da zadobije i predstoji mu oporavak od šest meseci, što znači do kraja sezone.

Avdalović je ove sezone prosečno postizao 7,4 poena po meču, imao tri asistencije i 2,6 uhvaćenih lopti. Taj učinak imao je u devet utakmica Evrolige ove sezone i značajno je doprineo plasmanu Albe u TOP16 fazu, prvi put posle četiri godine.

Kakav peh za srpskog košarkaša i tim koji sa klupe vodi Saša Obradović

(MONDO - foto: Alba Berlin)