Tim Dejana Radonjića odigraće u petak, od 17.00 časova po centralnoevropskom vremenu, meč šestog kola Evrolige protiv Lokomotive Kubanj.
Pre poletanjana aviona, kapiten Marko Simonović priznao je da je lakše spremati se za put posle serije od četiri važne pobede.
"Rasterećenije se ide u Krasnodar posle pobeda. Idemo bez imperativa, da odigramo što bolje možemo i da, ako se ukaže prilika, pokušamo da se borimo za trijumf", rekao je on i dodao:
"Sigurno je da se nećemo predavati".
Prema Simonovićevim rečima, cilj crveno-belih biće da isprave greške koje su pravili u trijumfu nad Partizanom.
"Protiv Partizana uvek dajemo maksimum. Ta pobeda će nam dosta značiti i u motivacionom smislu, pa bi bilo lepo kada bismo u Krasnodaru nastavili pobednički niz".
Zvezda uoči šestog kola ima dva evroligaška trijumfa. Simonović je pojednostavio priču o borbi za plasman u TOP 16.
"Svaka pobeda značiće nam za prolaz. Da bismo otišli u drugu fazu moraćemo da jurimo Kahu i Ritas i to je jasno", dodao je šuter crveno-belih.
Njegov saigrač Ivan Radenović dobro zna kvalitet narednog rivala i pamti prvi međusobni duel dva tima, rešen u korist Lokomotive.
"Znamo šta mogu i spremićemo se dobro. Ako ispunimo svoje zadatke možemo da imamo priliku...".
"Odigrali su dobru utakmicu protiv nas, Markus Vilijams mozda i najbolju od kad igra tamo. Ako zaustavimo Vilijamsa, Brauna i Hendriksa imamo priliku", ocenio je Radenović.
Krilni centar smatra da još u crveno-belom dresu nije pokažao šta zna.
"Za sada nisam zadovoljan svojom igrom. Odrađujem zadatke koje mi trener zadaje i to je najvažnije".
Crveno beli će doputovati u Krasnodar između 14.00 i 15.00 časova po tamošnjem vremenu.